“24 Haziran’dan sonra da desteğimiz devam edecek”

Okunma: 513
Videoyu Aç “24 Haziran’dan sonra da desteğimiz devam edecek”
A
a

AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, Es Group Spor Servisi’ne açıklamalarda bulundu. Avcı yaklaşan Es Es seçimleri için, “Şu an müdahil olmamız yanlış olur. Ama kim seçilirse seçilsin desteğimiz sürer” dedi.

“Şu an yanlış anlaşılır”
ESGROUP’a yaptığı ziyaretin sonunda spor servisine özel açıklamada bulundu. Avcı, “Biz her genel kurul öncesinde sonrada yaptığımız açıklamalarda şunu söyledik. Siyaset siyasi amaçlarla spora müdahil olmamalı. Şimdi ise hele seçim zamanı bizim işlere müdahil olmamız tamamen seçim yatırımı olarak algılanacak. Genel kurul kimi seçerse bizim başkanımız odur. Eskişehirspor’daki ve 24 Haziran’da ki seçimden sonra elimizdeki imkanlarla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada desteğimiz sürecek” diye konuştu.
 
“Dernek statüsünden kurtulmalı”
“Elimizi hiç Eskişehirspor’dan çekmedik” diyen Avcı, “Her zaman kulübün yanında olduk. Türk futbolunun ciddi bir finansman sorunu var. Dernek statüsü ile çalışan ama büyük bütçelerle ve milyonlarla oynayan kurumlar ister istemez her türlü suistimale açık hale geliyor. Böylece bu sektörde çalışanlar ise sürekli şaibe altında kalıyor. Onun için dernek statüsünden kurturulmalı, şeffaf, denetlenebilir ve hesap verilebilir bir düzene geçilmeli” dedi.
 
“Bakanlık düzenleme yapacak”
Avcı, “Sadece Eskişehirspor için değil tüm spor kulüpleri için geçerli. 24 Haziran’dan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ciddi çalışmaları var. Düzenleme yapılacak alanlardan birisi de futbol olarak görünüyor” ifadelerini kullandı.
 
“Stat konusunda gelişme yok”
Nabi Avcı son olarak stadyum isim sponsorluğu için ise, “Henüz yeni stadyum isim sponsorluğu için sayın cumhurbaşkanımızla ile konuşamadık. En kısa zamanda bu konuyu da görüşüp sonuca bağlayacağız” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi