‘Acemi olması hainden iyidir’

Okunma: 196
Videoyu Aç ‘Acemi olması hainden iyidir’
A
a

Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Rifat İnanç, 15 Temmuz’dan sonra bazı hakim ve savcı adaylarının eğitimleri tamamlamadan göreve başladığını belirterek, “Hain olmaktansa acemi olması iyidir” dedi.

Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Rifat İnanç, Türkiye Adalet Akademisinin, çeşitli illerden yaklaşık 90 hakim ve cumhuriyet savcısının katılımıyla düzenlediği ‘Askeri Suçlar ve Yargılama Usulü’ konulu meslek içi eğitim seminerinin açılışında konuşma yaptı.
“Hukuk alanında yazdığımız her karar, birer eserdir” diyen İnanç, şöyle konuştu: “Gelecek nesiller açıp kararları okuduğunda, arşiv araştırması yaptıklarında, ‘Bizim atalarımız da basit kararlar vermişler’ demesinler. Bizler eski Yargıtay kararlarını okurken, hem mesleğimizi öğreniyorduk hem de sanki bir roman okur gibi, bir edebi eser okur gibi lezzet alıyorduk. Aynı lezzeti torunlarımıza bırakmak zorundayız. Teşkilatta akademiden eğitim almayan neredeyse kalmadı. 15 Temmuz'dan sonra bazı adaylarımız sürelerini tamamlayamadan kura çekmek zorunda kaldı. Bu, arkadaşlarımızın tercihi değildi. Devlet, ‘Hadi göreve’ dedi. Arkadaşlarımız da gittiler. Bu arkadaşlarımıza yönelik zaman zaman bazı haksız eleştirilerin yapıldığını duyuyoruz. Devlet, ‘Hain olmaktansa acemi olması iyidir’ dedi ve bu genç arkadaşlarımızı göreve çağırdı. Bu arkadaşlarımızı bulunduğu yerlerde deneyimli meslektaşlarımızın eğitmesi lazım.” Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı da, “Bu tarz eğitimlerin kıymetli olduğunun farkındayız. Türkiye Adalet Akademisinin özverili çalışmalarını takdir ediyorum” diye konuştu. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi