‘Almama gibi şansımız yok’

Okunma: 276
Videoyu Aç ‘Almama gibi şansımız yok’
A
a

Odunpazarı Belediye meclisinde asfalt katılım payları gündeme geldi. Asfaltı katılım paylarıyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Asfalt katılım payı alınacak. Bizim almama gibi bir şansımız yok” dedi.

Odunpazarı Ekim ayı meclis toplantıları tartışmalı başladı. Hafta içi yaşanan asfalt katılım paylarıyla ilgili tartışmalara mecliste son nokta konuldu. Konunun yasal boyutunu anlatan CHP’li İbrahim Arslan, yapılan açıklamalarda kullanılan üslubu eleştirdi. Kanunun 2012’de ‘Asfalt katılım payı alınır’ ibaresinin ‘meclis kararıyla alınabilir’ olarak değiştirildiğini anlatan Arslan, asfalt katılım paylarına kendisinin de karşı olduğunu hatta dolaylı yoldan alınan vergileri de yanlış bulduğunu belirtti. AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan ve AK Parti Meclis Başkanvekili Adem Kara’nın üslubunu eleştiren Arslan, “Vatandaştan para kopartılıyor, AK Parti’nin toplamadığı paraları topluyor, toplanmak istenen paralar keyfi gibi üslupsuz açıklamalar yapıldı” diyerek 2013’te oybirliğiyle alınan kararı gündeme getirdi. AK Partili Adem Kara’nın 2012’de katkı payı almadık bundan sonra da almayacağız şeklindeki açıklamalarını hatırlatan Arslan, 2013’te yapılmış olan yol harcamalarına katılım payının meclisten oybirliği ile geçtiğini söyledi. Arslan, yapılan açıklamalarla halkın kandırılmamasını istedi.
Daha sonra söz alan AK Partili Adem Kara, kendilerinin yanlış bir üslup kullanmadıklarını belirtti. Tartışmalar sonrası söz alan Belediye Başkanı Kazım Kurt ise, “Popülizm yapan politikacılardan değilim. Asfalt katılım payı alınacak. Bizim almama gibi bir şansımız yok. 71 Evler’deki garibandan almayıver diyorsunuz. 2014’te siz bu mecliste değil miydiniz? O zaman neden o garibanlardan oybirliğiyle alıyoruz. Garibanı düşünüyorsanız başka şeyler yapmanız lazım. Asgari ücretten 506 lira kesinti yapıyorsunuz. Önce bunu değiştirin, o zaman yoksullukla mücadele edin. Biz asfalt parası almayacaksak sizler de köprülerden geçiş parası almayın” dedi. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi