“Alpu Ovamıza kıymayın”

Videoyu Aç “Alpu Ovamıza kıymayın”
A
a

Hükümetin kömürlü termik santral yapmak istediği Alpu Ovasında tarımla uğraşan Eskişehirli çiftçiler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giderek CHP Milletvekili Utku Çakırözer ile, termik santral projesinden vazgeçilmesi çağrısında bulundular.

Hükümetin kömürlü termik santral yapmak istediği Alpu Ovasında tarımla uğraşan Eskişehirli çiftçiler dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giderek hükümete çağrıda bulundu.
CHP Milletvekili Utku Çakırözer ile Meclis’te basın açıklaması yapan çiftçiler, yanlarında getirdikleri şeker pancarları ile tüm Türkiye’ye çağrıda bulunarak, “ Alpu Ovamıza, toprağımıza, suyumuza, temiz havamıza dokunmayın. Hem Eskişehir’e yapılması planlanan termik santral projesinden hem de şeker fabrikalarının özelleştirilmesinden vazgeçin” dediler. Çiftçiler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşerek taleplerine destek istediler. Alpu Ovası'nın Türkiye’nin en önemli tarım arazilerinden biri olduğunu hatırlatan Çakırözer de kömürlü termik santral fikrinden vazgeçilmesi çağrısında bulundu. Çakırözer,  “Bakın ellerinde şeker pancarları ile Eskişehirimizden gelen çiftçilerimiz Alpu Ovamızı daha iyi anlatıyor. Anadolumuzun tahıl ambarı Alpu Ovamızı yok etmeyin, havamıza, suyumuza, verimli topraklarımıza kıymayın. Çitçinin, Eskişehir halkının sesine kulak verin” dedi.  CHP’nin Grup Toplantısı’na da katılan çiftçiler Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve salonda bulunan partililere yanlarında getirdikleri şeker pancarlarını verdiler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi