‘Az farkla kaybettik’

Okunma: 309
Videoyu Aç ‘Az farkla  kaybettik’
A
a

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkan adayı Erdoğan Tekgöz 7 Nisan’da gerçekleşen seçimde komiteleri çok az oy farklarıyla kaybettiğini söyledi.

7 Nisan Cumartesi günü gerçekleşen ETO seçimlerinde 10 bin 544 üyeden 7 bin 689’unun sandık başına gittiğini belirten Tekgöz, “Değişim Seninle Başlar ekibimiz, oylardan 3 bin 7’sini, yani yaklaşık yüzde 40’ını alarak, çok ciddi bir kesimin değişim isteğini sandığa yansıtmayı başarmıştır. Ama maalesef sandıkların önemli bir kısmında çok ufak oy farklarıyla komiteler kaybedilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulan tablolarda açıkça görülebileceği gibi almış olduğumuz 6 komite yani (15 meclis üyeliği) sayısına ilave 199 oy daha alsaydık 46 meclis üyeliğine ulaşacak ve seçimi kazanmış olacaktık. Bunu yaklaşık 100 oyun yer değiştirmesi olarak da değerlendirebiliriz. Yani seçimi 8 bine yakın seçmenin oy kullandığı bir seçimde 199 veya 100 oyla kaybetmiş bulunuyoruz” dedi.
Seçimi kaybetmelerinde yürütülen haksız algı operasyonlarının, seçim günü yetki belgesi konusunda yaratılan engelleme, provokasyon ve kaosun etkisi olduğunu ifade eden Tekgöz, “Değişim Seninle Başlar Ekibi olarak yola çıkarken tek amacımız Eskişehirimizin ticaretini geleceğe daha vizyoner bir yönetim anlayışı ve doğru hamlelerle taşımaktı. Fakat şahsım ve ekibim kampanya boyunca bu hedeflerin dışında gösterilmeye çalışılmıştır. Bütün bunlara karşın kendinin ve kentinin yarınlarını, geleceğini düşünen 3 bin üyemiz, yüzde 40 gibi ciddi oy oranıyla arkamızda durmuştur. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi