‘Babayiğitlere’ yatırım daveti

Okunma: 230
Videoyu Aç ‘Babayiğitlere’ yatırım daveti
A
a

Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, yerli otomobil üretecek ‘Babayiğitler’i Eskişehir’e davet etti.

Zorlu, Anadolu, BMC, Turkcell ve Kıraça Holding’in yönetim kurulu başkanlarına 6 Kasım’da birer mektup gönderdiklerini ve onları Eskişehir’de yatırıma davet ettiklerini söyleyen Küpeli, “Biz, sanayicimize ve Eskişehir OSB’de edindiğimiz tecrübelere güveniyoruz. Babayiğitleri, Eskişehir’in babayiğitileri ile çalışmaya davet ediyoruz” dedi. 
İLKLERİN ŞEHRİ
Türkiye’nin ihracatta teknoloji oranı en yüksek kentinin Eskişehir olduğunun altını çizen Küpeli, “İlk yerli otomobil ve milli uçak motoru bu kentte üretildi. Her türlü taşıtın motoru Eskişehir’de üretilebiliyor. Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi büyük bir AR-GE merkezi gibi çalışmakta. Üst düzey sanayilerde üretim yapan vizyoner sanayicilerimiz var. Havacılık ve Raylı Sistemlerde Üretim yapan nitelikli yan sanayiye sahibiz” dedi. Eskişehir’in ilklerin kenti olduğunu hatırlatan Küpeli, Eskişehir’in üretim ve sanayi açısından Türkiye’nin altyapı ve lojistik anlamında en gelişmiş kentlerinden biri olduğunu söyledi.
‘EN UYGUN YER’
Eskişehir’in ulaşım ve diğer altyapı açısından Türkiye’nin tüm merkezlerinin kesiştiği yolda olmasının avantajından söz eden Küpeli, Eskişehir OSB’nin ülkemizdeki en gelişmiş ve en kuvvetli OSB’lerinin başında geldiğini vurguladı. OSB yönetimi olarak kendilerini Eskişehir OSB’ye yatırım için davet ettiklerini yineleyen Küpeli, “Her türlü desteği, her türlü kolaylığı vermeye hazırız. Ayrıca burada açıklamak isterim ki uygun arazi ve teşvikle bilabedel verilecek OSB alanı yatırım için en uygun yer” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi