“Beş haftanın en iyisi Özeçoğlu”

Okunma: 472
Videoyu Aç “Beş haftanın en iyisi Özeçoğlu”
A
a

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri, yazılı yaptığı açıklamada, “Kim ne derse desin ilk 5 haftanın tartışmasız en iyisi Sinan Özeçoğlu ve ekibidir” dedi.

“VİP tribünü bom boş”
Sözlerine Ümraniye maçındaki tribünleri değerlendirerek başlayan Diri, “Tribünler açısından güzeldi. Ancak daha güzel olması gerekir. VİP tribünü bom boş... Şehrimizin ileri gelenleri o tribünü boş bıraktılar. Yıllarca yönetimleri güvenilmez bulup uzak duran iş adamlarımızın sorumluluk alma ve VİP tribününü, locaları doldurma zamanı gelmedi mi? Özellikle oturan taraftarımıza sesleniyorum. Bu sene başka bir sene. Her sene sıkıntılı geçiyor ama yapacak bir şey yok. Ama maratona veya kale arkası tribüne geçip oturmak ne demek? Ben oturacağım diye söylenen taraftara sesleniyorum. VİP yani batı tribünü bomboş oraya gidip, hiç bir olaya destek vermeyip her şeyi eleştirmeye devam edebilirsiniz” dedi.
 
Taraftara seslendi
“Bakın beyler eğer maraton susarsa Eskişehir susar” diyen Diri, “Bu tür olaya kesinlikle müsaade etmeyelim. Tezahüratlara katılım sağlayalım. Bir diğer konu ise; günlerdir gecelerdir uğraşarak yapılan el emeği pankartlara zarar verenler… Hiç mi tribün adabı almadınız? Hiç mi tribün nedir merak etmediniz? Maça gelip gitmeyle kendinizi bu kutlu yolda madalyalı koşucu mu zannettiniz. Özellikle bundan sonra maraton üst kat ve alt kata bu düzensizlik sona ermeli. 20 liralık maç bileti almakla bu stadın sahibi sanmasın kimse kendini” şeklinde konuştu.
 
“Değerlere sahip çıkalım”
Diri, “Hep beraber bir yolda yürüyoruz. Lütfen bazı değerlerimize sahip çıkalım. Gelelim maç esnasında sahaya yabancı madde atıp ağız dolusu küfürlerle kendini tatmin eden arkadaşlara; bu sene böyle zorlu olacağını biliyorduk. Haftalardır armamızı yalnız bıraktık. Biz olmazsak eksik olduklarını da biliyoruz. Halen neden bu tür takıma zarar verecek hareketler yapıyoruz. Ne zaman nerde nasıl tepki verileceğini bilelim” şeklinde konuştu.
 
“Sıkıntı varsa söyleyin”
Futbolculara seslenen Murat Diri, “Futbolcu kardeşlerimize gelince; bizleri tatmin eden bir mücadele ortaya koymakta zorlanıyorlar. Eğer bizlerin bilmediği ama bilmesi gereken sıkıntılar varsa lütfen bizlere söylesinler elimizden geleni yapalım. Ancak böyle taşıdığı formanın ağırlığından habersiz vurdumduymaz davranılacaksa bu saatten sonra bizler de böyle davranırız” diye konuştu.
 
“Seçişmişler cevabını alacak”
Diri, “Sıra geldi Şehrinizin yönetenleri ve seçilmişleri; bizler olmayana karalar bağlayıp yas tutacak taraftar topluluğu değiliz. Biz büyük Eskişehirspor taraftarıyız. Yıllarca bizi hor gördünüz görmezden gelindik. Nasılsa bunlar bize oy verir dediniz. Ama o tren kalktı artık. Eskişehirspor'a kör sağır dilsiz olan her kim varsa bunun cevabını sandıkta alacaktır. Ve inanın bu cevabı herkes çok net hissedecektir” dedi.
 
“Allah başımızdan eksik etmesin”
Diri, “Son olarak başkanımız ve yönetim kurulumuz… Siz daha ne yapacaksınız ki? Allah sizden razı olsun. Bizler uçurumdan düşerken el uzattınız. Aslında biz olabilmek adına en büyük adımı siz attınız. Özellikle başkanımız Sinan Özeçoğlu o dik duruşu tribünlerden gelen cesareti ile o koltuğu dolduruyor ya, bizlerin söyleyecek bir şeyi kalmıyor. Kim ne derse desin ilk 5 haftanın tartışmasız en iyisi Sinan Özeçoğlu ve ekibidir. Rabbim böyle düzgün dürüst insanları bu şanlı Armanın başından eksik etmesin” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi