“Bir an önce özgür kalmalılar”

Videoyu Aç “Bir an önce özgür kalmalılar”
A
a

CHP’li Çakırözer tutuklu Milletvekili Enis Berberoğlu ile Cumhuriyet Gazetesi tutuklu çalışanları ve Sözcü Gazetesi tutuklu muhabirini ziyaret etti. Çakırözer, “Talebimiz yazdığı, çizdiği, düşündüğü için tutuklanan gazetecilerin bir an önce özgür kalması” dedi.

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Maltepe Cezaevinde tutuklu CHP İstanbul Milletvekili Ensis Berberoğlu ile, Silivri Cezaevinde Cumhuriyet Davası’ndan tutuklu Ahmet Şık, Akın Atalay, Murat Sabuncu ve Emre İper’i ziyeret etti. Çakırözer tutuklu Sözcü Gazetesi Muhabiri Gökmen Ulu ile de görüştü. Geçtiğimiz hafta hakkında yeniden yargılama kararı verilen henüz tutukluluğu kaldırılmayan Enis Berberoğlu’nu ziyareti sonrasında konuşan Çakırözer, “İstanbul Milletvekilmiz Enis Berberoğlu’nun hiçbir suçu yok. Mesajımız ortak: Bozulan mahkumiyetin tutukluluğu olmaz! Enis Berberoğlu bir an önce özgür kalmalı” dedi.
Cumhuriyet Davası’nın hukuktan yoksun ve dayanıksız olduğunun ortaya çıktığını, tutuklu Cumhuriyet çalışanlarının bir an önce özgürlüklerine kavuşmaları gerektiğini söyleyen Çakırözer, “31 Ekim’de Cumhuriyet Davası’nın birinci yılı doluyor. Cumhuriyet çalışanları 365 gündür tutuklu olacak. Bu haksızlık, hukuksuzluk sona ermeli. Sadece yazdıkları, düşündükleri nedeniyle gazeteciler özgürlüklerinden mahrum bırakılamaz. Gazeteciler bir an önce özgür kalmalılar, işlerine, ailelerine ve sevdiklerine geri dönmeliler” diye konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi