“Bir tek bizim çabamızla olmaz”

Okunma: 337
Videoyu Aç “Bir tek bizim çabamızla olmaz”
A
a

ETB Üyeleri ve Başkan Sinan Özeçoğlu dün tesislerde bir araya geldi. Taraftarlar, Özeçoğlu’nu kalması yönünde ikna etmeye çalıştı. Özeçoğlu ise, “Taraftarlarımız haricinde yanımızda kimse yok. 800 bin nüfuslu Eskişehir’de sadece bizim ve taraftarların gayreti ile bu iş olmaz” dedi.

ÇAĞRIDA BULUNDULAR
Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Üyeleri, Başkan Sinan Özeçoğlu’nun görevini bırakmaması için harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 2.Taraftar Kurultayı’nda, taraftarların ortak kararıyla Özeçoğlu’nun görevine devam etmesi yönünde alınan kararı ve taraftarların beklentilerini dile getirmek için, dün akşam tesislerde Başkan Özeçoğlu ile bir araya gelen ETB Üyeleri, Özeçoğlu’na kalması yönünde çağrıda bulundu.
 
“ZOR GÜNLER YAŞADIK”
Göreve geldikleri günden itibaren verdikleri destekten dolayı taraftara teşekkür eden Başkan Özeçoğlu, “Göreve talip olduğumuzda ve görev bize verildiğinde, büyük umutlar ve hedeflerle işbaşı yaptık. Maalesef daha ilk günden itibaren transfer yasağı, FIFA, TFF dosaları ve piyasa borçları yüzünden neler yaşadıklarımızı camiamız çok iyi biliyor” dedi.
 
“ARTIK TÜKENDİK”
“Tüm zorluklara rağmen camiamızdan aldığımız güçle, bugünlere kadar gelebildik” diyen Özeçoğlu, “Şahsi çabamız ve taraftarlarımızın desteği sayesinde geldiğimiz son noktada ise, artık tükendik. 800 bin nüfuslu Eskişehir’de, bizlerin ve taraftarların çabası ile ancak bu kadarını başarabildik” ifadelerini kullandı.
 
“17 MİLYON TL HARCADIK”
Özeçoğlu, “Şehrin desteği olmadan bundan sonra bir adım gidemeyiz. FIFA’daki puan silme cezası bulunan dosyalar kapımıza dayandı. Kendi imkanlarımızla bugüne kadar 17 Milyon lira harcadık. Göreve geldiğimiz günden beri kulübün kasasına sadece 1 Milyon TL girdi. Beklentimiz olan destekler konusunda ise hiçbir gelişme olmadı” dedi.
 
“TIK BİLE OLMADI”
Özeçoğlu, “Bizler de kulübün önünü açmak, camiada şok etkisi yaratmak ve şehrin takım için harekete geçmesi adına görevi bırakma ve Olağanüstü genel kurul kararı aldık. Maalesef bu karardan sonra bile şehirden bırakın şok etkisini, tık bile çıkmadı. Hepimizin ortak sevdası Eskişehirspor. Bu sevda için yıllarca tribünlerden destek oldum. Bu önemli görev sayesinde de gönül verdiğim Eskişehirspor’a başkan olarak hizmet etmek nasip oldu. Her şey buraya kadarmış. Bundan sonra da tribünlerden sevdama destek olmaya devam edeceğim” dedi.
 
‘GİTME KAL’ ÇAĞRISI
Taraftarlar adına konuşan ETB Başkanı Murat Diri ise, Eskişehirspor camiasının yıllar sonra adam gibi adam bir başkan bulduğunu dile getirerek, taraftarların ‘Gitme Kal Başkan’ çağrısını dile getirdi. Diğer taraftan basın mensuplarının dışarı çıkmasının ardından devam eden ETB-Başkan buluşmasından çıkan sonuçlar ise, bugün ETB üyeleri tarafından kamuoyu ile paylaşılacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi