“BİZE YAKIŞMIYOR”

Okunma: 689
Videoyu Aç “BİZE YAKIŞMIYOR”
A
a

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB), dün yaptığı açıklamada stadyum ve çevresinde camiaya yakışmayan davranışlar sergileyen taraftarları uyardı. ETB Başkanı Murat Diri, “Çevredeki vatandaşlardan belli konularda sürekli şikayet geliyor” dedi

“Buradan uyarıyoruz”
ETB Başkanı ve Nefer Tribün Lideri olan Murat Diri, yazılı yaptığı açıklamada, çevreye rahatsızlık veren taraftarları uyardı. Diri, “Maçlarımızı Yeni Eskişehir Atatürk Stadı’nda oynamaya başladığımızdan beri taraftarımızdan ve stadyumun çevresindeki vatandaşlarımızdan belli konularda sürekli şikayetler geliyor. Bu sebeple sahamızda oynayacağımız maçlar öncesinde bazı konularda talep ve uyarılarda bulunma gereği duyuyoruz” şeklinde konuştu.
 
“Mahalleli şikayetçi”
“Maçlardan önce stadyum çevresinde toplanan taraftarlarımızın sebep olduğu ahlaksız bazı davranışlar çevre halkı tarafından büyük tepki toplamakta” diyen Diri, “Eskişehirspor’umuzun maçlarını yeni stadyumda oynaması ilk başlarda Sazova Mahallesi’nin canlanması açısından mahalleli açısından oldukça olumlu karşılanmış ve bu sevince ortak olmuşlardı. Fakat maç öncesinde mahallelerinde alkol alıp, evlerinin duvarlarına tuvaletlerini yapan, küfürlü besteler söyleyen bazı taraftarlarımız sebebiyle mahalleli bu durumdan son derece rahatsız olmaya başladı ve şikayetlerini faydası olabilecek, önlem alabilecek her kuruma iletmeye başladılar” dedi.
 
“Gölge düşürmeyelim”
Diri, “Bu tarz davranışlarda bulunan taraftarlarımızı buradan uyarıyoruz. O mahalleler bizim mahallemiz, biz oradayken çevre halkı kendini güvende hissetmeli, bizleri görünce aramıza katılmalı. Sonu kötü anılacak davranışlarla bitirmemek kaydıyla maç öncesinde bir araya gelmek güzel ama lütfen olumsuz eylem ve davranışlarla bu güzelliğe gölge düşürmeyelim” ifadelerini kullandı.
 
“Ulaşım sıkıntısı”
“Yeni Stadyum ile birlikte bir ulaşım sorunu da doğdu” diyen Diri, “Belediyelerimiz ulaşım sorununa çare bulmaya çalışıyor diye sevinirken o konuda da bazı şikayetlerin gelmesi bizleri çok üzdü. Taraftarımızı stadyuma ücretsiz ulaştırmak belediyelerimizin Eskişehirspor’a yapabileceği en büyük iyiliklerden biridir. Otobüs şoförlerinin bu konuda uyarılması, taraftarlarımızdan eskart ya da ücret talep edilmemesi maçlara gidiş anlamında olumlu bir etki yapacaktır ve bizleri mutlu edecektir. Ayrıca gönderilen otobüslerin maç sonunda da taraftarımızı şehrin belli yerlerine ulaştırması son derece önemlidir. Maçlardan sonra gelmesi gereken fakat gelmediği söylenilen belediye otobüslerine çare bulunmalıdır” şeklinde konuştu.
 
“Bayanlar pişman olmasın”
Bayan taraftarların tribünlere geldiğinden pişmanlık duymaması gerektiğinin altını çizen Diri, “Tribüne girdikten sonra da dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var. Eskiden maçlarımıza çok az sayıda bayan taraftarımız geliyordu fakat tribünlerde yaptığımız devrimden sonra tribünlerimizde yüzlerce bayan taraftarımız bizlerle birlikte maç izliyor. Oranı her maçta artan bayan taraftar sayımız bizleri fazlasıyla mutlu ediyor fakat stadyumda erkek taraftarlarımızın bayan tuvaletlerini kullandıklarını duymaktayız. Bu konuya mutlaka dikkat edilmeli ve bayan taraftarlarımızı oraya geldiğine pişman etmemeliyiz” dedi.
 
“Koltuklara basmayın”
Diri, “Bunun yanında tüm uyarılarımıza rağmen koltuklara basan taraftarlarımızın olduğu ve bazı koltukların ayakla basılması sebebiyle kırıldığını duyuyoruz. Koltuklara basan taraftarlarımızın uyarılması ve sonuç alınamazsa tribün liderlerine bildirilmesi konusunda tüm taraftarlarımızı uyarıyoruz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi