23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

“BORÇ 200 MİLYON TL”

Videoyu Aç “BORÇ 200 MİLYON TL”
A
a

Deneyimli Gazeteci Arif Anbar’ın ES TV’de sunduğu Vaziyet programına konuk olan AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, Eskişehirspor ile ilgili önemli söylemlerde buldu.


 
“Ne olacak Eskişehirspor’un hali?”
Anadolu Gazetesi köşe yazarı Arif Anbar’ın programın sonlarına doğru yöneltiği “Ne olacak bu Eskişehirspor’un hali?” sorusuna Doğan, “Eskişehirspor hepimizin en önemli değeri Eskişehir’in en önemli markası Eskişehir Eskişehirpor ile birlikte çok daha güçlü çok daha güzel. Ben buna yürekten inanıyorum ben iyi bir Eskişehirsporluyum Eskişehirspor’u çok da seviyorum” dedi.
 
“Siyasete girmeye mecbur bırakıldı”
Anbar’ın ‘Siyasetin Eskişehirspor’a girmesi hususunda herkes mi suçlu yoksa sadece bir kesim mi?’ sorusuna Doğan, “Aslında durum tamamen şu, Eskişehirspor siyasete girmeye mecbur bırakıldı. Eskişehirspor çıkmazından dolayı siyasete mecbur kaldı. Gideceği kapı kalmadı. Eskişehirspor yönetimi ve yönetimleri bugüne kadar çok güzel işler çıkarmış olabilirler ama Eskişehir’in bugün geldiği nokta itibariyle Eskişehirspor’dan şehrin tüccarı ve esnafı çok yoruldu. Burada Eskişehir öyle bir sarmala girdi ki. Elinde tek kozu siyaset kaldı bir oraya bir buraya gitti beklentilerini alamadı ve iş iyice çıkmaza girdi. Ben Eskişehirspor’un çok daha doğru yönetileceğini daha doğru yönetilmesi gerektiğini. Bu aşamaya gelmeyecek kadar kaliteli bir kurum olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.
 
“200 milyona dayanan bir borç var”
Eskişehirspor’un durumuna ve mali çıkmazına değinen Doğan, “Mevcut başkan için asla bir şey demiyorum. Halil başkan Eskişehirspor için büyük fedakârlıklarda bulunmuştur ama yönetim modelinin eksiliğinden kaynaklanan bir çıkmaza girdik. Bu mali çıkmazın karşılığında 200 milyona dayanan bir borç var. 200 milyonun karşılığını alabileceğimiz bir Eskişehirspor yok. Bu parayı verecek kişiler Eskişehirspor’dan bunun karşılığını almak isteyecek. Krediyi de bitirdik o alınan toplanan paralar o gün bulunan kaynaklar bugün bulunmuş olsaydı. Eskişehirspor bu dönem Süper Lige çıkardı. O gün bulunan kaynaklar doğru yönetilemediği ve doğru transferler yapılamadığı için takım küme düştü” dedi.
 
“Ufak tefek rakamlar değil”
“İmkanları dahilinde Eskişehir’deki herkesin Eskişehirspor’a sahip çıkması gerekiyor” diyen Doğan yeni statta da değinerek, “Yeni mabedin Eskişehirsporsuz hiçbir önemi yok. O mabede Eskişehirspor yakışır onun için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz konuşuyoruz. Gerçekten konuşulan rakamlar ufak tefek rakamlar değil. Bu rakamların bulunması karşılanması hiç kolay değil. Hani 3 milyon 5 milyon deniyor ya bu 3 milyon 5 milyon sadece bir sorunu çözecek ama diğer sorunlar devam edecek. Allah yardımcıları olsun özellik kulüp başkanımızın ve yöneticilerimizin ve en önemlisi Eskişehirspor’umuzun. İnşallah ileride iyi noktalara geldiğimizde çok daha güçlü Eskişehirspor olması için gayret edeceğiz, çalışacağız, çözüm üreteceğiz. İnşallah Eskişehirspor’u hak ettiği yere getireceğiz” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi