“Bu kulübü düzlüğe çıkartacaklar”

Okunma: 506
Videoyu Aç “Bu kulübü düzlüğe çıkartacaklar”
A
a

Sezon başı Eskişehirspor’a Sportif Direktör olarak gelen ancak transfer yasağı nedeniyle görevden ayrılan Önder Özen, ES TV’ye konuştu. Özen, Es Es’e namuslu bir yönetimin geldiğini belirterek, kulübü düzlüğe çıkartacaklarına inandığını belirtti.

“Paniğe gerek yok”
Özen, takımın sezon başına göre daha iyi durumda olduğunu söyleyerek, “Takım sezon başına göre daha iyi. Daha derli toplu. Fizik olarak tabi biraz daha oturmuş. Sergen Yalçın’ın işi hiç kolay değil. Bu takım kötü takım değil ama eksik bir takım. Önce bunu unutmamak lazım.  Nerede eksik, arka tarafta bazı pozisyonlarda birinci oyuncular değil ikinci oyuncular oynuyor. Bunun dışında takımın ön tarafı bana göre bu ligin en iyilerinden bir tanesi. O yüzden paniğe kapılmaya gerek yok. Ancak kimsenin işi kolay değil” dedi.
 
“Enkaz devraldılar”
Siyah-Kırmızılı yönetimin enkaz aldığını belirten Özen, “Hiç telaffuz etmediğim bir şey söyleyeceğim, Eskişehirspor’da şu anda gönüllü veya profesyonel çalışan herkes enkaz devralmış durumda. Bunun bir enkaz olduğunu öncelikle kabul edelim. Taraftar da kabul etsin. Burada ödeme var, finans tarafı var, ekonomi tarafı var, ceza görmüş takım haftalardan beri seyircisiyle buluşamıyor, transfer yasağı ve cezası gelmiş” diye konuştu.
 
“Fedakarlık yaptılar”
“Transfer yasağının para ödenince kalkacağını zannediyorlar” diyen Özen sözlerine şöyle devam etti; “Bu bir Cas kararıdır. İsviçre federal mahkemesi tarafından çıkmış bir karardır. Karar, FIFA’dan çıktığı anda yürütemeye girer. Artık onu döndürme şansımız yok. Sonra Cas’a gidersiniz. Cas’a da nisan ayında gidilmiş mayıs ayında sonuç gelmiş ve kimsenin de haberi olmamış. Bir kere Sinan Özeçoğlu yönetime son dakikada bunları bilmesine rağmen Eskişehirspor kayyuma gitmesin diye çok büyük bir fedakarlık yaptı” şeklinde konuştu.
 
“İşleri kolay değil”
Özen, “Öbür taraftan ödeme sıkıntıları var. Hacizler var, kulübün bilmediği hacizler var bunlarla boğuşuyor yönetim. Ben bir kısmını biliyorum çünkü alacaklıların hepsi İstanbul’da. Bu şartlarda ne Sinan Özeçoğlu’nun ne Sergen Yalçın’ın ve oyuncularının işi hiç kolay değil. Bu gerçekle yüzleşmemiz gerekiyor. Bir Eskişehirspor sevdalısı olarak söylüyorum herkes sabır gösterecek. Eskişehirspor sevdalısı bir başkan var burada. Herkes bekleyecek zaman içerisinde yavaş yavaş düzelecek her şey. Acele ederlerse çok tarihi bir fırsat kaçar” dedi.
 
“En büyük seyirci”
Özen, “Bu süreçlerden geçen kulüpler oldu. Sabır ve akılla yönetildiler. Bugün Eskişehirspor taraftarı şöyle düşünecek. Biz evsiz, damsız, parasız, işsiz bir babayız, çocuğumuzu okutmaya çalışıyoruz. Taraftar ve kamuoyu böyle düşünecek. Bu çocuk okur mu okumaz mı, ben okur diyorum. Bu kulüp dünya üzerinde duygusu en yüksek kulüp. Seyirciyi görüyorsunuz, İstanbul’dan arkadaşlarımla birlikte geldim hayretler içerisindeler. Böyle bakıyorlar peki neye, ülkenin en büyük seyircisine bakıyorlar” ifadelerini kullandı.
 
“Futbolculara sesleniyorum”
“Eskişehirspor tarihinde çok büyük bir fırsat bu, namuslu bir yönetim geldi” diyen Özen, “Bunun altını çiziyorum. Namuslu bir yönetim geldi, lütfen bu yönetime destek olsunlar. Sergen’e destek olsunlar. Sergen kadar futbolu kimse daha iyi bilmez. Taraftar bu kulübe destek olacak. Futbolculara da sesleniyorum. Geçen sene Erkan Zengin ve futbolcular bir söz verdiler, olamadı. Sözlerini tutamadılar. Bu sene bir söz daha verdiler, artık o sözlerini tutsunlar. Nasıl ki şehir fedakarlık yapıyor, futbolcular da fedakarlık yapacak” dedi.
 
“Umutlu olmalıyız”
Özen, “Umutlu olmalıyız. Bakın bu büyük bir hikaye. Burada süreç gerekiyor. Bir kere Sinan Özeçoğlu yönetimi şunun peşinde değil, biz bu takımı çıkartalım ondan sonra bakarız. Hayır, bunu hesaplamıyorlar. Bu takım UEFA Kupası’na, Şampiyonlar Ligi’ne nasıl gider, bunu hesaplıyorlar. Elbette o kadar kolay değil, Ancak yapılmışı var. B. Dortmund dipten Şampiyonlar Ligi’ne kadar geldiyse bunu o sarı duvara, kale arkasına borçlu. İşte burada da bir tane kırmızı duvar var. Biz de ona güvenerek söylüyoruz. Sabredilsin, sürece bakılsın, namuslu yönetim bir şekilde bu takımı düzlüğe çıkartır” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi