“Çiftçiler yoksulluğa mahkum ediliyor”

Okunma: 258
Videoyu Aç “Çiftçiler yoksulluğa mahkum ediliyor”
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir’in İnönü ilçesinde çiftçi ve muhtarları dinledi. Çakırözer, “Çiftçilerimiz yoksulluğa mahkum ediliyor” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir’in İnönü ilçesinde muhtarlar ve çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilerin zor koşullar altında ülkesi ve şehri için üretim yapmaya devam ettiğini söyleyen Çakırözer, AKP hükümetinin uyguladığı yanlış tarım politikalarının çiftçileri zor durumda bıraktığını dile getirdi. Çakırözer, “Çiftçilerimiz yeterli desteği alamadan bin bir zorluk içinde, yüksek girdi maliyetlerini katlanarak üretim yapmaya çalışıyor. Hal böyleyken değişmeyen arpa, buğday, mısır ve pancar alım fiyatları, sözü verilen mazot desteklerinin verilmemesi çiftçimizin belini büküyor. Çiftçilerimiz maalesef ürettiklerinden hak ettiği değer ve kazancı göremiyor, alın terinin karşılığını alamıyor Çiftçilerimiz yoksulluğa mahkum ediliyor” dedi.
Mahalle muhtarlarını da dinleyen Çakırözer, “Mahallelerimizin, yurttaşlarımızın sorunlarını en iyi sizler biliyorsunuz. Her zaman yurttaşlarımızla birliktesiniz. Ancak siz muhtarlarımızın göreviniz gereği sorumluluğunuz çok ama yetkileriniz az. Yaptırım gücünüz yok. Vatandaşın oyuyla seçilmiş muhtarların belli sorumlulukları varsa belli yetkileri de olmalı. Sorumlulukla yetkiler arasında mutlaka bir denge olmalı ki daha iyi hizmet verebilesiniz. Bu denge olmazsa muhtarlık kurumu işleyemez hale gelir” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi