“Daha iyi olacağız”

Okunma: 273
Videoyu Aç “Daha iyi olacağız”
A
a

Eskişehirspor’da Teknik Direktör Sergen Yalçın takımla ilgili açıklamalarda bulundu. Yalçın, “Fizik gücümüz iyi değil. Yukarıları hedefliyoruz ancak zamana ihtiyacımız var. Daha iyi olacağız” dedi.

 “Taraftar potansiyeli var”
Eskişehirspor ile ilgili olarak önemli değerlendirmelerde bulunan Yalçın, “Ben futbolu Eskişehirspor'da bıraktım. Burayla benim bir bağım var. Bunun yanında inanılmaz bir seyirci potansiyeli var. Eskişehir benim gözümde çok önemli bir şehir. Tabii şu an içinde bulunduğumuz durum çok sağlıklı değil. Camianın içerisinde bulunduğu bir durum var ama her zaman bu durumlar futbolun içerisinde olabilir” şeklinde konuştu.
 
“Zaman gösterecek”
Ligin üst sıralarını hedeflediklerini söyleyen Yalçın, “Teknik direktör olarak zaten hep sıkıntılı takımlarda çalıştık. Hiç güllük gülistanlık kulüplerde çalışmadık. Bundan önce aldığımız takımlar da küme düşme hattının bir numaralı adaylarıydı. Burada hedef biraz daha farklı, yukarıyı hedefliyoruz. Bilmiyorum bunu başarabilir miyiz ama bunu zaman gösterecek” şeklinde konuştu.
 
“Memnun değiliz”
Sözlerini İstanbulspor maçına da getiren genç teknik adam, “İstanbulspor maçında oynanan oyundan çok memnun değiliz. Yani çok rahat da kazanabilirdik aslında. 2-1 geriye düştükten sonra takımın direnç gösterip 2-2'yi ve ardından net pozisyonları yakalaması aslında bunlar çok pozitif olaylar. Ama biz oynanan oyundan ekip olarak memnun değiliz. Çünkü biz böyle bir oyun anlayışı ile oynamak istemiyoruz” dedi.
 
“Daha iyi olacağız”          
Başarının uzak olmadığını vurgulayan Yalçın, “Daha sağlam, oturaklı, iyi savunma yapan, rakibe pozisyon vermeyen, top ayağına geçtiği zaman oynayabilen bir Eskişehirspor ortaya çıkarmak istiyoruz. Tabii bu hedefimiz kolay değil. Oyuncuları yeni yeni tanımaya başladık ve neler yapabileceklerini görmeye başladık. Oynayabilecek en doğru kadroyu bulabilirsek, bana göre işler daha iyi olacak, güç olarak da daha iyi olacağız” ifadelerini kullandı.
 
“Yukarıyı hedefleyen takımız”   
Konuşmasına devam eden Yalçın,“Şu anda takımın 90 dakika oyun oynayacak fizik gücü kesinlikle yok. Zaten bu çok net İstanbulspor maçında ortaya çıktı. Yani biz şu anda tempolu oyunu 60-70 dakika oynayabiliriz. Yukarıyı hedefleyen bir takımız. İşimiz o kadar kolay değil. Hayal de görmemek lazım. Bir şeyleri değiştirebileceğimize inanıyoruz. İyi bir birliktelik sağlarsak ligi yukarılarda bitirmeyi planlıyoruz. İstediğimiz oyunu oynamak biraz zaman alacak. İyi ve göze hoş gelen bir oyun oynamak amacındayız” dedi.
 
 “Arayı iyi değerlendireceğiz”
Savunma bölgesindeki zaaflara dikkat çeken Yalçın “Önemli olan şu 1 aylık süreç. Hele ki devre arasına kadar yukarıya yakın olursak, transfer de açılırsa, o zaman ikinci yarı çok daha farklı bir takım ortaya çıkar. Savunma boyutunu çözersek bizim ileride gol atma sıkıntımız olmaz. Yani tek uğraşımız şu an işin savunma boyutunu çözmek.” dedi. Sergen Yalçın 2 hafta sonra lige verilecek milli arada kampa gitmeyeceklerini ve Eskişehir’de çalışacaklarını belirterek sözlerini noktaladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi