‘Derdiniz derdimiz’

Okunma: 160
Videoyu Aç ‘Derdiniz derdimiz’
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Şubesi tarafından düzenlenen moral gecesine katılarak, yetersizliği bulunan bireyler ile bir araya geldi.

Altınsaray Davet Salonu’nda düzenlenen geceye Başkan Ataç’ın yanı sıra CHP Milletvekili Utku Çakırözer, TSD Genel Başkanı Şükrü Boyraz, TSD Genel Sekreteri Yılmaz Demirel, TSD Şube Başkanı Cafer Eşen ve yetersizliği bulunan bireyler ile aileleri katıldı.
TSD Genel Başkanı Şükrü Boyraz belediye çalışmalarını yerinde gördüğünü belirterek, “Tepebaşı’nda şunu gördüm; ülkemde gerçekten sosyal adaleti, sosyal devleti, demokrasiyi benimseyen siyasilerimiz varmış. Bir şehrin ezilen, ötekileştirilen çocuklarını bir belediye başkanı sahipleniyorsa, işte o başkan şehrin babasıdır. Sosyal devletin olmayışından dolayı zihinsel engelli çocuğu olan annelerimiz, kendisinden önce çocuğunun vefat etmesi için dua eder. Böyle çalışmalar olduğu zaman anneler bu duaları etmeyecek! O insanları tüketiciden üreticiye dönüştürmek, Montaj Atölyeleri ile Gökkuşağı Kafeler ile bu insanlarımızın çalışabilmesi… İşte biz bunu istiyoruz, kimsenin vicdan azabı olmak istemiyoruz” şeklinde konuştu.
Gecede konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise “Belediye olarak yaptıklarımız ile gençlerimizin kafalarında engeller kalkıyorsa ve bir birey oluyorlarsa bu bizim için çok büyük bir başarıdır. Sizin derdiniz bizim derdimiz, sevinciniz de bizim sevincimiz olmaya devam edecek” diye konuştu. Konuşmaların ardından TSD Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Başkan Ataç’a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Gece, sevilen ses sanatçısı Mine Sağlam’ın şarkıları ile devam ederken Başkan Ataç da katılımcıların davetini kırmayarak onlarla dans etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi