“Destek zamanında gelmeli”

Okunma: 144
Videoyu Aç “Destek zamanında gelmeli”
A
a

Es Es’te Teknik Direktör Fuat Çapa, “Eskişehirlilerin kendi şehrine olan sevgilerinin örneği yok. Ya yarın ya da daha yakın zamanda bu destek gelecektir. Önemli olan zamanında gelmesi” dedi.


 
“Fazla takıntılar var”
“Gelecekle ilgili planlama yaparken, geçmişe çok saplanmamak lazım” diyen Çapa, “Bu saatten sonra ne geçmişle ilgili eleştiri yapmak bize hiç birşey kazandırmayacak. Geçmişe bakarsak geleceği göremeyiz. Geçmişle ilgili çok fazla takıntılar var. Biz daha çok geleceğe odaklanmak zorundayız. Hepimiz Eskişehirspor’un bundan sonraki süreçte başarılı olmasını istiyorsak, aslında Eskişehirspor için gelecek bu sezondan itibaren başlıyor” diye konuştu.
 
“Örneği Türkiye’de yok”
Çapa, “Camiaların geleceğini kişisel meseleler üzerinden tartışmamalıyız. Eskişehirspor yarın olabilir gelecekte olabilir mutlaka destek bulacaktır. Eskişehirliler, kendi şehrine olan sevgilerinin örneği Türkiye’de yok. Ya yarın, ya da yarından daha yakın bu destek gelecektir. Önemli olan zamanında gelmesi. Bu takım iki seson önce 3 puanla şampiyonluğui kaçırdı. 3 puanla geçtiğimiz sezon ligde kaldı” ifadelerini kullandı.
 
“Birlikte aşmak zorundayız”
“Her puanın büyük önemi var” diyen Çapa, “Sezon sonunda keşkeler ile ahlarla vahlarla hüzün yaşamayalım. Başkanımız, yöneticilerimiz bizler, üzerimize düşen görev neyse yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Koşullar ne olursa olsun bizler bu ortamı birlikte aşmak zorundayız” dedi.
 
“Karabükspor açabiliyorsa…”
Çapa, “Biz hep örnek bir şehirdik. Bundan iki gün önce Elazığ ve Karabük transferi açabiliyorsa, Eskişehir bunu çoktan yapmalıydı. Maalesef henüz açamadık. Hafta sonu lig başlıyor. Bu maça şu an itibari ile şu oyuncular veya bunlarla çıkacağız diyemiyorum. Sahaya çıkacak kim olursa olsun, Eskişehir’in yüzünü eğdirmeyecek bir şekilde mücadele edecektir” ifadelerini kullandı.
 
“Pozitif bakıyorum”
Önünmüzdeki süreç ne getirecek bekleyip göreceğiz. Başkanımız İstanbul’da transfer tahtasını açmak için çalışıyor. Bütün imkanları ve ilişkilerini kullanıyor. Bu bir iki tane dosya değil. Çok sayıda dosya var. Bu yüzden zorlu bir süreç. Bekleyip göreceğiz. Pazar günü oynanacak maçta görevimin başında olacağım. Verilen sözler vardı maalesef bunlar yerine gelmediği için, yönetim ve teknik kadro bugün içinde bulunduğumuz ortamı yaşıyoruz.
Süreci hep birlikte göreceğiz. Bu bir hafta mı, iki haftamı, 3 hafta mı olacak. yoksa transfer dönemi bitmesine rağmen sorun çözülmeyecek mi? Olaylara pozitif bakıyorum. 24 saat, 48 saat bu ülkede çok önemli. Belki Pazar günüGiresun da çok farklı bir takım görebiliriz” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi