‘DOĞAL PLATOYU CANLANDIRALIM’

Okunma: 373
Videoyu Aç ‘DOĞAL PLATOYU CANLANDIRALIM’
A
a

Frig Vadisi’ni dünyanın 8’inci harikası olarak nitelendiren Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, yerli ve yabancı film yapımcılarını bu doğal platoyu kullanmaya davet etti.

Birçok tarihi yapının bulunduğu Frig Vadisi, kendisine verilecek bir fırsatı bekliyor. Tarihi vadinin hak ettiği değerini alması için çırpınan Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, doğal film platosunun kullanılması için tüm yapımcıları ilçeye davet etti.
DÜNYAYA TANITALIM
Turistlerin ağırlanması noktasında sıkıntıların yaşandığını anlatan Başkan Şanlı, “Frig Vadisi’ne güzelliklerine rağmen önem verilmedi. Kültür Bakanlığının bir an önce buraların iyi bir tanıtımı yapılması için el atması gerekir. Çünkü burada değişik mezarlar var. O dönemin ibadet yapılan en büyün anıtı, Kibele burada. Günübirlik turistler geliyor ama bu bölgede konaklayacak yerlerimiz yok denecek kadar az. Buradan Eskişehir Ticaret Odası'nı, tüm illerin ticaret odalarını ve yatırımcıları bu bölgeyi gezmeye davet ediyorum. Belki onlarla birlikte bir sinerji oluşturarak, bu tarihi ve güzel Frig Vadimizi canlandırırız. Tüm dünyaya da tanıtabiliriz” dedi.

FİLM PLATOSU OLSUN
Yapımcıları Han'a beklediklerini kaydeden Başkan Şanlı, “Dünyada 7 harika var diyoruz ama burası da 8’inci harikası. Biz bu harikayı dünyaya duyurmalıyız. O nedenle bütün devlet yetkililerinden sorumluluk bekliyorum. Milattan önce 3 bin yıllarında bize miras bırakılan bu topraklarda, bizim de gelecek nesillere bir takım miraslarımız olmalı. Aynı zamanda ben bütün yerli ya da yabancı yapımcıları buraya çağırıyorum. Güzel bir film platosu olarak kullanılabilir” diye konuştu. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi