“Duygularımızı sömürenlerle göbek bağımızı keselim”

Okunma: 574
Videoyu Aç “Duygularımızı sömürenlerle göbek bağımızı keselim”
A
a

İkinci Taraftar Kurultayı Taşbaşı Kırmızı Salon’da yapıldı. ETB Başkanı Murat Diri, “Sevdamızın düştüğü bu duruma bizden fazla üzülen yok. Duygularımızı sömürenlerle göbek bağımızı keselim. Bizim bizden başka dostumuz yok” dedi

“Bu var olma mücadelesidir”
Daha önce 8 Kasım 2015’te ‘Diriliş’ adı altında ilk kez yapılan Taraftar Kurultayı, dün ‘Var Olma’ adıyla ikinci kez gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kurultayda taraftarlar tek tek söz alarak, kötü gidişata çareler üretti. Kurultayı öğretmen Erdal Kündem sundu. Kündem, “Bu şampiyonluk ve düşmeme mücadelesi değil var olma, yaşama ve tam bağımsız Eskişehirspor mücadelesidir. Yıllardır siyasilere ve iş adamlarına bel bağladık. Bu süreç camiamıza hiç fayda sağlamadı. Artık elini taşın altına koyması gereken bu büyük taraftardır” dedi.
 
İkinci Taraftar Kurultayı’nın Divan Kurulu şu isimlerden oluştu;
Divan Kurulu Başkanı Uğur Kürkçüoğlu. Divan Üyeleri Deniz Yılmaz, Emre Özkara, Mehmet Ali Akçoray ve Selim Demircioğlu
 
“Şu kalabalığı takdir ediyorum”
Divan Başkanı Uğur Kürkçüoğlu ise, “Şu kalabalığı takdir ediyorum. Gönül verdiğimiz Eskişehirspor’a ne kadar değer verildiğinin bir göstergesidir. Bu şehre bizim oylarımızla gelmiş olanlar bu takıma olanak sağlamalılar. Bizimle beraber omuz omuza mücadelede olmalılardır” diye konuştu. Divan Üyesi Mehmet Ali Akçoray ise “Şehrin dinamiklerinin, kurum ve kuruluşlarının ve kişilerin böyle bir günde eleştirilmesi normal olacaktır. Ama üsluba dikkat etmek gerekir. Sınırları aşmayalım” diyerek taraftarı uyardı.
 
“Bizden fazla üzülen yok”
Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri: “Tarih tekerrürden ibarettir. Bir önceki Kurultay 8 Kasım 2015’ti. O direniş mücadelesiydi. Biz taraftar olarak yine kendi kendimize çabalıyoruz. Bizden fazla üzülen yok. Duygularımızı sömürenlerle göbek bağımızı keselim. Bizim bizden başka dostumuz yok. Duygumuz sömürüldü. Sevdamızın hakkı bu değildi. İmkanlar bizi sürekli geriye götürüyor. Tribünlerde siyasi çekişmenin bölünmeleri yaşanıyor. Bizler özümüze dönelim. Bizim gücümüzü görecekler” dedi.
 
“Bu sokaklarda gezmeyin…”
“Kötü günler bizi bekliyor” diyen Diri, “Puan silme cezası olacak. Tarihimizin ikinci Aziz Bolel’i olan Sinan Özeçoğlu’nu kaybediyoruz. Puan silmeden sonra futbolcular da gidecektir. Bu güne kadar emek verdiler, yadsıyamayız. Ama Kayacan, Dorukhan ve Hasan da dahil ‘Oynuyorsanız oynayın, oynamıyorsanız bu sokaklarda gezmeyin’ diyeceğiz. Biz kupalara aşık taraftar değiliz. Bizimle birlikte olmak isteyenlerle devam edeceğiz” diye konuştu.
 
“Bu borçla fazla dayanamayız”
“Önümüzde Altınordu örneği var” diyen Diri, “Kendi değerlerimizi yetiştiremiyoruz. Bu tür hamlelerle ilerleyebiliriz. Bu süreçte daha da güçleneceğimizi düşünüyorum. Önümüzde çok kötü bir tablo var. Belki de Eskişehirspor kapanacak. Endüstriyel futbolun bazı gerçekleri var. Biz bu borçla fazla dayanamayız. Sinan Başkan gitme kararı aldı. En azından şirketleştirip gitmesini talep ediyoruz. Şehirde listeler havada uçuşuyor. Hayal satmaya gerek yok. Kimsenin Eskişehirspor üzerinden prim yapmasına izin vermeyelim” diyerek sözlerini tamamladı.
 
“Yok olmaya terk edildi”
Altes Tribün Lideri Erkan Koca (Maviş) ise, “Hepimiz bir çok kongreye gittik. Başkanlar seçildi. Bu kadar kalabalık olmadı salonlara. Kongrelerde Eskişehirsporlu olmayanlar giriyor. Bir an önce taraftara üyelikler açılmalı. Bizim jenerasyonumuzun en kötü dönemlerini yaşıyoruz. Eskişehirspor yok olmaya terk edildi. Bu kötü durumu ne seçilmişler ne atanmışlar ne de iş adamlarının umurunda değil. Fakat Sinan Başkanla birlikte kulübün üzerindeki olumsuz hava biraz dağılmıştı” dedi.
 
“Taraftar duruma el koymuştur”
“Verilen sözler tutulmadı” diyen Koca, “Yalnız bırakıldı. Sinan Başkanı da kaybediyoruz. Kulüp belirsizliğe sürüklendi. Bizler hep takımımızın yanında olduk. Tribündeki çabamızı sahadaki futbolu da görmedi. Ama gün gelecek hesap soracağız. O forma kutsaldır nasip olmaz herkese sözünü zamanla herkes anlayacak. Taraftar duruma el koymuştur. Hep beraber Eskişehirspor’u hasta yatağından kaldıracağız” şeklinde konuştu.
 
“9-10 Milyon TL gelir”
Efeler Tribününden Oğuzhan Şekeroğlu ise, “Şehirde Eskişehirspor’ güvensizlik oluşmuş. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür ederiz. Fakat diğer belediyelerin de yanımızda olması gerekiyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin sahip olduğu otoparklar, kalabak suyu vs. gibi yerlerden Es Es’e 25 kuruş katkı sağlansa bu senede 9-10 Milyon TL gelir anlamında gelir. En azından bu yapılabilir. Biz 1965’te Akademi Gençlik ile kurulmuş ve bu günlere gelmiş bir kulübüz. Her mahalleye sahalar yapalım. Eskişehirli futbolcular çıksın. Şampiyonluğu tekrar Eskişehirsporlu çocuklarla yaşayacağız” dedi.
 
“Bu bir devrim olmalı”
Kongre Üyesi Uğraş Erkayman, “Bu borçların nasıl yapıldığını biliyoruz. Maddi anlamda kulübe gelir getirmek anlamında pasif kalıyoruz. 2008-16 arasında 1 Trilyon TL para çarçur edildi. Bir karar alacağız. Sinan başkanın devamlılığı üzerine… Eskişehirspor böyle bir başkanla tekrar dirilir. Bunu sağlayamazsak B planı olarak taraftarımız olarak devreye gireceğiz… 65 bin Passoligli var. 100’er 1000’er TL versek katkı sağlamış oluruz. A.Ş işini de iyi araştırmak lazım. A. Ş olup da başarılı olan var mı... Siyasetçilerin desteğine gerçekten ihtiyacımız var. 20-30 yıllık planlamalar yapmalıyız. Bu bir devrim olmalı. Atatürk Stadı konusunda rest çekmemiz lazım. Gerekirse deplasman tribünü passoligi çıkartır takımı sadece deplasmanda destekleriz” diye konuştu.
 
“Takım kurar birleştiririz”
Taraftar Mehmet Ali Üresin ise, “Önümüzde birkaç yol var. Sinan Başkan’a destek olup arkasından gitmek, Es Es amatöre düşer bir takım kurarız birleştirir yola öyle devam ederiz… Biz bize olalım yine takımı çıkartırız. Murat Diri’nin dediği gibi artık bağımızı keselim” dedi.
 
“İstifa etti ama…”  
Taraftar Ali Haydar Çevik, “Burada kaç kongre üyesi var merak ediyorum. O tek sayfalık dokümanları ibra edenler eminim ki burada değildir. Bir heyet oluşturmalıyız. Es Es’in kurumsallaşması gerekiyor. Kişilere bel bağlama nedeniyle bu hale geldik. Sinan Başkanı ikna edelim. Kurumsallaşalım. İstifa etti ama geriye dönme konusunda yüreğindeki sevgi onu zorluyor. 22 Kasım tarihi çok önemli. Ah edip vah etmenin bir anlamı yok” diye konuştu.
 
“U-14 Takımı geleceğimiz”
Eskişehirspor eski İdari Menajeri Ayhan Taşkınlar, “Kurtuluş reçetesi belli. Bu büyük taraftar. Takımda ne kadar Eskişehirli oynuyorsa biz o kadar başarılı oluruz. Sinan Özeçoğlu Aziz Bolel’den sonra gelmiş en düzgün başkandır. Es Es U-14 Takımına sahip çıkalım.
Gelin arkadaşlar Sinan Başkan’ın arkasında duralım. 10 bin kişi ayda 200 TL kulübe versin. Gelin Eskişehirspor’u kurtaralım” dedi.
 
“Deplasmanlara gitmeyelim”
Boğazın Kırmızı Şimşekleri Taraftar Grubu’ndan Elif Kelkit, “Başkaldırış adıyla buradayım. Sinan Başkanı çok seviyoruz. Giderse yenisi gelmez diyoruz. Oğuz Şengel’in önerisi belirlenen bir günde sponsorumuz ETİ’ye destek olalım. Aynı anda ürünleriniz alalım. Cirosunu yükseltelim. Daha fazla arkamızda dururlar. Deplasmanlara para harcamak yerine bir yerde o parayı toplayalım. En azından 3-4 deplasmanda… Torba hesapta toplansın kulübe destek olsun. Başkana da diyelim vazgeçmeyenler burada” diye konuştu.
 
W
Taraftar salona sığmadı
Taşbaşı Kırmızı Salon’da yapılan 2. Taraftar Kurultay’ına Siyah-Kırmızılı taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Salonun tamamı dolarken, bir o kadar taraftar da dışarıda kaldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi