“Eskişehirspor’a yazık oluyor”

Okunma: 662
Videoyu Aç “Eskişehirspor’a yazık oluyor”
A
a

Eskişehirspor’da işler daha da kötüye gidiyor. 8 eski futbolcu imza vermediği için yeni futbolculara lisans çıkartılamazken, yeni transferler dün taraftardan helallik isteyerek tesislerden ayrıldılar. Teknik Direktör Fuat Çapa “Eskişehirspor’a yazık oluyor” dedi.

İşler iyice sarpa sardı
Lisans krizi ile boğuşan Eskişehirspor’da işler iyice sarpa sardı. Daha önceki dönemlerde Siyah Kırmızılı formayı terletmiş olan 8 futbolcu imza vermediği için yeni transferlere lisans çıkartılamıyor. Dün akşam saatlerinde yapılacak olan antrenman için Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’ne giden Eskişehirspor taraftarları oyuncularla bir araya geldi.
 
“Nelerle uğraştığımız ortada”
ETB Başkanı Murat Diri yaptığı konuşmada, “Tüm spor kamuoyuna sesleniyoruz. Şanla şerefle geçirdiğimiz 53’üncü yılda nelerle uğraştığımız ortada. Allah razı olsun Fuat Hocam, ekibi ve yeni transferlerimiz çeşitli kısıtlı imkanlara rağmen bizlerle oldular. Gelip bizlerle besteler söylediler. Ancak gelinen noktada ne hocamızın ne de onların bir sucu yok” ifadelerini kullandı.
 
“Güzel bir cevabımız olacak”
Diri sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizi bu durumlara düşürenler utansın. Eskişehirspor’un ahı kimsede kalmaz. Bugünler geçer mi oda bilinmez. Biz taraftar olarak vazgeçmeyeceğiz. Hocamız ve yeni transferlerimizden Allah razı olsun. Bu şehirden ekmek yiyen, para kazananların yapmadığını onlar yaptı. Kötü gün dostu olduklarını gösterdiler. Bu sesimize kulak tıkayan kişilere güzel bir cevabımız olacak.”
 
“Bize destek çıkılmadı”
Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa ise açıklamalarda bulundu. Çapa, “Sesimizi duyurmaya çalıştık. Her tarafa mesaj yollandı. Mustafa Destici dışında bize destek çıkılmadı. 1 milyon nüfusu olan bir şehrin takımı bunu hak etmiyor. Biz buraya direnmek için geldik. Futbolcularımız kendi yolunu çizmek durumunda. Lisansları çıkmamış oyuncularımıza teşekkür ediyorum, bu zamana kadar bize serzenişte bulunmadılar” dedi.
 
“Elinizi vicdanınıza koyun”
Fuat Çapa sözlerini şöyle sürdürdü; “Lisansları çıkmayan oyuncularımız kariyerini düşünmek zorunda… Üzücü olan bu kadar karakterli bir grubu bir araya getirmişken bu grup dağılacak. Bundan sonra herkes elini kendi vicdanına koysun. Bundan sonraki süreci imkanı olup da yetkisi olmayanlar düşünsün. Bir takıma yazık oluyor.”
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi