‘FEDAKÂRLIKTAN KAÇMAYACAĞIM’

Okunma: 413
Videoyu Aç  ‘FEDAKÂRLIKTAN KAÇMAYACAĞIM’
A
a

Mesleğe 1982 yılında muavin olarak başlayan Osman Akkaya, Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Vali Ali Fuat Güven’in makam şoförlüğünü de yapan Akkaya “Şoför esnafımız için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Akkaya, 32 yıldır şoförlük yaptığını belirterek, “Tüm sorunları birebir yaşadım. Seçimlere yıllardır ufak tefek değişikliklerle tek listeyle, adaysız giren mevcut yönetim şoför esnafına yeterli hizmet ve desteği sağlayamıyor. Şoför esnafı arkadaşların istek ve talepleri doğrultusunda onlara layıkıyla hizmet vermek için adayım” dedi.

‘DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR’
Akkaya, şöyle konuştu: “Yıllardır bu mesleğe gönül vermiş olduğum için gerek camiamızdan gerekse şehrimizin önde gelen isimleriyle yol haritası belirleme noktasında fikir alışverişlerinde bulundum. Yapmış olduğum görüşmeler neticesinde Şoförler Odası’nın artık bir değişime ihtiyacı olduğunu düşünmekteyim. Bu düşünceler çerçevesinde çıkmış olduğumuz bu yolda şoför esnafımız için profesyonel bir çalışmayla hareket ederek, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımızı belirtmek isterim. Şoför esnafımızı hak ettiği düzeye el birliği ile getireceğimize inanıyorum.”

OSMAN AKKAYA KİMDİR?
Eskişehir’de 1967’de doğan Akkaya, evli ve iki çocuk babası. Şoförlük mesleğine 1982 yılında Tepebaşı minibüs hattında muavinlik yaparak başladı. Üç yıl muavinlikten sonra 1985 yılında ehliyet alarak muavinlik yaptığı minibüslerde şoförlüğe başladı. Daha sonra farklı taksi duraklarında şoför olarak çalıştı. 1990 yılında ticari taksi satın alıp, 1996 yılına kadar Organize Sanayi taksi durağında çalıştı. 1996-1998 yılları arasında Vali Ali Fuat Güven’in makam şoförlüğünü yaptı. Kendi isteğiyle 1998 yılında makam şoförlüğünden istifa etti. Tekrar kendisine ait takside çalışmaya başladı. Bir süre Organize Sanayi taksi durağında çalıştıktan sonra 2006’da Sakarya taksi durağını kurdu. Taksisi halen orada çalışıyor. 2016 yılında bilfiil taksicilikten emekli oldu. Aracında şuan oğlu ve şoför arkadaşı çalışıyor. Haftada bir iki gün onları dinlendirmek amaçlı taksiciliğe devam ediyor. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi