‘FEDAKARLIK BEKLEMEYİN’

Okunma: 307
Videoyu Aç ‘FEDAKARLIK BEKLEMEYİN’
A
a

Eskişehir Küçük Millet Meclisi (EKMM) aylık gündem değerlendirme toplantısına konuk olan CHP Milletvekili Utku Çakırözer Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun ‘işçi ve işverenden fedakarlık bekliyoruz’ sözlerini eleştirerek, “Emekçilere, çiftçilere alın terinin karşılığını verin” dedi.

EKMM hamalı Sevim Şahin öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum örgütü temsilcileri ile oda ve sendika başkanları bu ayki toplantılarında hem ülke hem de Eskişehir gündemini değerlendirdi. NATO-Türkiye ilişkileri ile asgari ücretin konuşulduğu toplantıda CHP’li Çakırözer ve Türk İş Şube Başkanı Nejat Kılıç hükümete çağrıda bulunarak, asgari ücretin en az 2 bin lira olmasını istedi.
EMEKÇİNİN HAKKINI VERİN
Konuşmasında hükümetin asgari ücret açıklamalarını değerlendiren CHP’li Çakırözer, “Hükümetin yaptığı yolsuzlukları, rüşvetleri işte Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı, yurtdışındaki davalardan izledik. İşçiden, işverenden fedakarlık isteyen hükümet rançılardan, faizcilerden, devleti soyanlardan alıp, işçinin, emekçinin, emeklinin, çiftçinin hakkını vermeli. Kadro bekleyen milyonlarca taşeron işçinin artık geciktirmeden kadro taleplerini karşılamalı ve asgari ücretliden vergi almamalı” dedi.
YAŞANABİLİR ÜCRET İSTİYORUZ
Türk-İş Şube Başkanı Nejat Kılıç ise, “Geçen yıl asgari ücret yüzde 7.9 arttı. Bugün enflasyon yüzde 11,5. Asgari ücret yüzde 2,5 gerilemiş durumda. Önce bu kayıp telafi edilmeli sonra da yaşanabilir bir ücret istiyoruz. Madem ülke büyüyor, büyüyüp kalkınıyor diyorlar neden bu büyümeden emekçi sınıfımız payını alamıyor. En düşük devlet memuru maaşı asgari ücretli için de dikkate alınmalıdır” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi