‘GELECEK PARLAK’

Okunma: 428
Videoyu Aç ‘GELECEK PARLAK’
A
a

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’in geleceğinin parlak olduğunu söyleyerek, “1999’dan beri verdiğiniz karardan sapmayın” dedi.

Odunpazarı Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivalinin açılışı renkli görüntülere sahne oldu. Adalar mevkiinde başlayan kortej yürüyüşüne 7’den 70’e herkes katıldı. Odunpazarı Meydanında sona eren yürüyüş sonrası, minikler palyaçolar ile dans gösterisi gerçekleşti.

BÜYÜKERŞEN SAYESİNDE
‘The Voice Of The Wood- Ahşabın Sesi’ sloganıyla gerçekleşen festivalin açılışında konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Eskişehir öğrenci kenti, havacılık kenti, sanayi kenti diye anılırken şimdi sanat kenti olarak da anılmaya başlandı. Şehre 1999’dan beri çok farklılıklar kattık. Sayın hocam Yılmaz Büyükerşen sayesinde bu hareket başladı ve devam etti. Şu an aynı ay içerisinde iki sempozyum gerçekleşecek. Biri ahşap biri cam. Her ikisi de günümüzün vazgeçilmezleri arasında” dedi.

81 İL ÖRNEK ALIYOR
Daha sonra vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Sizler şanslısınız. Ama bizler daha çok şanslıyız. Çünkü size hizmet etmemize fırsat verdiniz. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak benim şanslılığım sadece sizlerin belediye başkanı olmak değil, iki merkez ilçenin benimle çalışıyor olması konusunda da şanslıyım. Şehre getirilen şehircilik anlayışı 81 ilin tamamında örnek alınıyor” diye konuştu.

VERDİĞİNİZ KARARLARDAN SAPMAYIN
Bir dönem Tepebaşı Belediyesi’nin değişikliğe uğradığına değinen Büyükerşen, “Yapılan hatanın farkına vardınız ve iki belediyeyi göreve getirdiniz. Pişman olmadığınızı görüyorum. Tepebaşı Belediyesi Pişmiş Toprak Sempozyumu’yla, Odunpazarı Belediyesi cam sanatlarında ve ahşap heykelciği festivalleriyle Eskişehir’e renk katıyor. Bu da Eskişehir’in birliğini ve kardeşliğini gösterir. Ahmet Ataç, Odunpazarı’nda bir mahallede ikamet ederken Tepebaşı Belediye başkanlığı yapıyor. Kazım Kurt Tepebaşı Bölgesinde ikamet ederken Odunpazarı Belediye başkanlığı yapıyor. Göçmen bölgesiyle yerli bölgenin kaynaşmasının örneği gösteriliyor. Bunlar bile çok önemli nokta. Eskişehir giderek zenginleşiyor. İnşallah sanayisi de ticareti de gelişecek. Eskişehir hepinizin yaşamaktan gurur duyacağı bir şehir olacak. Yavrularınız bu şehirden gitmek istemeyecek. Eskişehir’in geleceği parlak. Yeter ki siz 1999’dan beri verdiğiniz kararlardan vazgeçmeyin” ifadelerini kullandı.

ESKİŞEHİR ÖRNEK KENT
Festivalin ev sahipliğini yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sanatçılar inşallah barış getirir. Türkiye farklı ve zor koşullarda yaşıyor. Şu anda Ortadoğu ve dünyanın içinde bulunduğu durum Türkiye’yi zorluyor. Biz sosyal demokrat belediyeler olarak farklı etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Eskişehir’de farklı bir atmosfer var. Eskişehir Türkiye’ye örnek bir kent. Sanat barış ortamında olur. Barış da demokratik ortamda olur. Eskişehirliler olarak Türkiye’nin, dünyanın ve Ortadoğu’nun barışına katkı sağlamayı hedef almalıyız. Adaletin olmadığı yerde barışın, barışın olmadığı yerde de demokrasinin olmayacağını düşünüyorum” dedi.
Açılış konuşmaları sonrası Odunpazarı Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı dans ekibi gösteri sundu. ESRA ÜNLÜ
1000
icon
Doğa Sever 3 Ekim 2017 15:45

Evet ; Eskişehir Bilişim-Yazılım kümelenmesi , Turizm Kümelenmesi ve de bekleyen Kızılinler Projesi gerçekleşirse , gelecek parlak!

0 0 Cevap Yaz
kadir 3 Ekim 2017 10:19

bu festivalin ilçemize maliyeti ve getirisi ne kadar acaba

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi