“GEMİYİ KIYIYA YANAŞTIRACAĞIZ”

Videoyu Aç “GEMİYİ KIYIYA YANAŞTIRACAĞIZ”
A
a

Tesislerde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eskişehirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, “Şu dönemi çok akılcı şekilde atlatmak zorundayız. Ayaklarımız yere basarak gitmeliyiz. Hep söylediğim gibi gemiyi sağlıklı şekilde kıyıya yaklaştıralım” dedi.


“Kırılma anları fazlaydı”
Gazişehir mağlubiyeti sonrası üzgün olduklarını ifade eden İldiz, “Gerçekten çok iyi bir seri yakalamıştık. Açık söylemek gerekirse iyi bir rakibe kötü günde yakalandık. Kırılma anları çok fazlaydı. Birçok maçta yapabileceğimiz hataları sanki bir tek maçta yaptık. Arkadaşlarla şöyle konuştuk madem bu kadar hata yaptık hepsi bir maça sığsın, başka hata yapmayalım. Niyet iyimiydi, iyiydi ama iyi niyet bu tür zamanlarda yeterli olmuyor. Bu tür üst düzey müsabakalarda bu hataları yapmayacaksınız” dedi.
 
“Atak oynamayı düşündük”
İldiz, Semih Şentürk-Andaç değişikliği ile ilgili olarak ise, “Rakibimiz üzerimize gelmeye başlamıştı, biz daha atak oynamayı düşünüyorduk ama dediğimiz gibi beklemediğimiz anlarda, oyunun kırılma anlarında, penaltı pozisyonu, diğer pozisyonlar hep bu şekilde gelişti.   Oyunu tam toparladık, 3-1’den sonra yüklenme yaparken gene orda maalesef ters kararları artık 4’ncü gole bir şey demiyorum yani maç gitmişti. O nedenle biz bütün arkadaşlarımızı zaman zaman kullanırız. O nedenle bu konuda sıkıntı yok yani” diye konuştu.
 
“Her maç çok zor”
Ligde her maçın zor olduğunu belirten İldiz, “Bu grupta her maç çok zor. Bana göre şu an ligin en zor müsabakalarından birine gideceğiz. Manisaspor’un son oynadığı oyunu gördünüz. 90+6’de yedi golü. Çok iyi mücadele eden genç bir takım. Çıkıp kora kor bir mücadele ediyorlar. Hiçbir şeyden vaz geçmiş değiller, ligi bırakmış değiller. Yeni bir yönetim geldi. Mutlaka o havayla çıkacaklar. Sahalarında kazanmak isteyeceklerdir” dedi.
 
“Puan çıkartacağız”
“Bizim kayba tahammülümüz yok” diyen İldiz, “Oradan puan ve puanlar çıkatrmak zorundayız.  Bu sezon sonuna kadar gidecek. Belli bir oyuncu kadromuz var. Daha önce saydığınız isimleri oynattığımız zaman inanılmaz eleştiriler alıyorduk, şunu söyleyim sezon sonuna kadar hiçbir şeyden vazgeçmeden mücadelemiz devam edecektir. Eskişehirspor’a yakışır şekilde mücadele edeceğiz ve inşallah Eskişehirspor’a yakışır şekilde bitireceğiz” şeklinde konuştu.
 
“Hedeflerimiz var”
İldiz, “Futbolda üst üste kazandığınız zaman inanılmaz ufuklar açılıyor ya da bir maç kaybettiğniz zaman eziklikler meydana çıkıyor. Biz onlara bakmıyoruz açıkçası. Eskişehirspor’un kısa vadede, orta vadede, uzun vadede hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Biz maç kaybettiğimizde de, kazandığımızda da ben aynı Yücel hocayım, kadro aynı kadro. Bu nedenle şu dönemi çok akılcı şekilde atlatmak zorundayız. Ayaklarımız yere basarak gitmek zorundayız ki, hep söylediğim gibi gemiyi sağlıklı şekilde kıyıya yaklaştıralım” dedi.
 
“Hakemle ilgili konuşmadım”
İldiz, Gazişehir maçının hakemi hakkında ise şöyşe konuştu, “Meslek hayatımda ben hakemlerle ilgili bugüne kadar hiç konuşmadım.  Benim ligde çalıştığım yıllarda en samimi arkadaşım hakemdi. Bizim maçta arka arkaya yaptığı hatalardan dolayı görevimden istifa ettim. Bunlar olabiliyor. Önemli olan kasıtlı olmaması” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi