“GENEL TABLODAN MEMNUNUZ”

Okunma: 342
Videoyu Aç “GENEL TABLODAN MEMNUNUZ”
A
a

Eskişehir Basket Genel Menajeri Derya Yannier, sezonu, Sakarya galibiyetini ve Play-Off eşleşmesini değerlendirdi. Yannier, “Ligi 16 galibiyet ile 7’nci sırada bitirmek bizler için memnuniyet verici” dedi.

“Mutluluk verici”
102-96 Eskişehir Basket’in galibiyetiyle sona eren Sakaya maçını değerlendiren Yannier, “Öncelikle Sakarya takımını tebrik etmek isterim. Selçuk Ernak ve ekibi bu sezon gerçekten önemli bir iş yaptılar. Alt ligden gelen iki takımın da ilk senesinde Play-Off’ta olması hem iki şehir hem de Türk basketbolu için mutluluk verici olmalı. Maçın bizim için öncelikli önemi ise ilk senemizde ligi varabileceğimiz en üst noktada bitirmekti. Ligi 16 galibiyet ile 7’nci sırada bitirmek bizler için memnuniyet verici” dedi.
 
Tüm ekibe teşekkür etti
“Neredeyse tüm ikinci devreyi 5 yabancıyla, takımın lideri ve ana oyun kurucumuz olmadan oynadık” diyen Yannier, “Bu süreçte kulüp olarak takviye yapmamayı ve elimizdeki imkânlarla devam etmeyi seçtik. Benim hayat görüşüm engeller karşısında bahane üretmeden çözüm yolu bulma yönünde. Bu anlamda yaklaşık 4 ay boyunca hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan çözüm odaklı çalışan başta koçumuz olmak üzere tüm teknik ekibe teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
“Başarıları tesadüf değil”
Yannier, Play-Off eşleşmesi hakkında ise, “Ligimizin mevcut dinamiklerinde Fenerbahçe Doğuş’la eşleşmek tabi ki kimsenin öncelikli isteyeceği bir durum değildir. Fakat bu demek değildir ki TOFAŞ eşleşmesi bizim için kolay bir eşleşme. Öncelikle TOFAŞ organizasyonu kültürü ve yapısı itibariyle bizim çok önümüzde. Bu sene Genel Menajer Tolga Öngören ve Koç Orhun Ene önderliğinde belki de ligin en saygıdeğer çıkışını yaptılar. Bunu doğru yapılanmayla yaptıkları için de ben başarılarının tesadüfi olmadığını ve buralarda kalıcı olacaklarını düşünüyorum” dedi.
 
“Herkes keyif alacak”
Yannier, “Fakat bu eşleşmede ben Eskişehir Basket ailesinin de bir bütün olarak iddialı olacağından eminim. Tüm sezon gösterdiğimiz bütünlük ve enerjiyi bu seride sürdürebilirsek ortaya herkesin keyif alacağı 2, belki de 3 maç çıkacaktır” ifadelerini kullandı.
 
“Fırsatı değerlendirdiler”
Yannier, Buğrahan Tuncer ile ilgili, “Buğrahan Tuncer konusunu tek başına ele almak doğru olmayacaktır. Birçok kısa oyuncumuzu sakatlık nedeniyle kullanamadığımız son 4 aylık dönemde Yunus Sonsırma, Dorukhan Engindeniz, Caner Erdeniz, Berkay Candan gibi kısa rotasyonundaki tüm Türk oyuncularımızın katkısı bizi ayakta tuttu. Yine Doğan Şenli de kalabalık olan uzun rotasyonuna rağmen kendi katkı alanını yaratarak bize ciddi direnç sağladı. Kendilerinin gelişimi açısından da bu fırsatı iyi değerlendirdiklerini düşünüyorum. Yine 2 günde bir oynayacağımız Play-Off maçlarında da Türk oyuncularımızın performansı bizim için çok değerli olacaktır” şeklinde konuştu.
 
“Esas test bundan sonra”
Genel Menajer Derya Yannier, “Yunus ve Buğrahan bizim geçen senenin başında takıma dahil ettiğimiz ve gelişimlerini izlemekten son derece memnun olduğum iki oyuncu. Hatta Buğrahan için yine bizle beraber olduğu 4 sene öncesinden bu süreci başlatabiliriz. Hepimizin üst seviye Türk oyuncu izlemeye aç olduğu bu dönemde vitrinde olması onu bir adım öne çıkardı. Ama bence Buğra için esas test bundan sonrası olacaktır. Şu an sadece bizlerin senelerdir farkında olduğu potansiyeli tüm kamuoyu tarafından fark edildi” dedi.
 
“Bizimle kontratı var”
Yannier, “Bundan sonra atacağı adımlar kendisinin gerçek anlamda üst seviye bir oyuncu olup olamayacağını belirleyecek. Çoğu Türk oyuncumuz gibi kendisinin de bizle seneye kontratı var. Bizler için her zaman öncelik herkesin kariyeri açısından doğru yolda ilerlemesi. Buğra açısından da kararı kendisi verecek ve biz kulüp olarak arkasında olacağız. Fakat benim fikrim Buğra’nın Eskişehir’de ya da başka bir kulüpte en azından bir sene daha benzer bir rolde oynayarak tam anlamıyla oturaklı bir oyuncu haline gelmesi yönünde” dedi.
 
“Tüm takımlara başarılar”
Yannier son olarak, “Öncelikle ülkemizde basketbolu ayrı bir seviyeye taşıyarak hepimizin vizyonunu genişleten Fenerbahçe Doğuş’a üst üste ikinci Euroleague şampiyonluğu yolunda Final Four’da başarılar diliyorum. Sonrasında da Play-Off’ta yer alacak tüm takımlara rekabetçi ve sakatlıksız geçeceğini umduğum keyifli eşleşmeler öncesinde başarılar diliyorum” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi