‘GÖSTERDİĞİ YOLDA İLERLEYECEĞİZ’

Okunma: 268
Videoyu Aç ‘GÖSTERDİĞİ YOLDA İLERLEYECEĞİZ’
A
a

Tepebaşı Belediyesi ve Espark Alışveriş Merekezi işbirliği ile emekli öğretmen Mehmet Melih Zeybek’in arşivinden fotoğraf ve gazete kupürlerinin yer aldığı ‘Atatürk Sergisi’ Espark AVM’de açıldı.

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yılında düzenlenen sergi açılışına, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Milletvekili Gaye Usluer, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Rıfkı Ustaoğlu, emekli öğretmen Mehmet Melih Zeybek ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Zeybek, “Tüm konuklara şu istekte bulunmak istiyorum; bizlere Atatürk’ün hakkında elinizde var olan değerli dokümanlar, fotoğraflar var ise ulaştırın. Bizler de sizin aracılığınızla halkımıza yansıtmak için uğraşalım” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise “Atatürk’ü anmayla kalmayıp, Ata’mızın bize gösterdiği çağdaşlık ve medeniyet yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiklerinin daha fazlasını yerine getirmek bizim boynumuzun borcudur” ifadelerini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi ile serginin açılışı gerçekleşti ve davetliler sergiyi gezdi. Vatandaşlar Atatürk Sergisi’ni 17 Kasım tarihine kadar görebilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi