“Hassasiyetler göz önüne alınmalı”

Videoyu Aç “Hassasiyetler göz önüne alınmalı”
A
a

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, Eskişehirspor’un yaşadığı sıkıntılara değinerek basın açıklaması yayınladı. Doğan, “Biz, Eskişehirspor’u seven Odunpazarı sakinleri olarak, Odunpazarı Belediyesi’nin birkaç doğru icraatlarından biri olan “Billboardların Eskişehirspor’a devri” konusunun, hassasiyetler göz önüne alarak talep ediyoruz” dedi. 
“Büyük çözümler ürettik”
Doğan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Eskişehir kamuoyunun yakından takip ettiği gibi Eskişehirspor’un yaşadığı büyük maddi sıkıntıları gidermek için son birkaç yıldır hem şehrin dinamikleri hem de siyasi aktörleri sürekli çözüm arayışına giriyoruz. Başta Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı olmak üzere, bütün şehir olarak son yıllarda ülkeye örnek olacak bir “beraberlik hareketiyle” kaynak sorununu azaltacak büyük çözümler ürettik. Bu kapsamda, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri de zaten kendilerine gelir getirmediği bilinen ‘outdoor’ reklam araçlarını, bir şekilde, Eskişehirspor’a devrederek çok sevdiğimiz kulübümüze kaynak oluşturulmasını sağlamıştır.”
 
“Ender doğru işlerinden bir”
“Öğrendiğimize göre, Sayıştay Denetçileri, Odunpazarı Belediyesi’ne yönelik araştırmalarını raporlaştırmış, buldukları birçok sorun içine Eskişehirspor’a devredilen billboardların devrediliş şeklini de eklemişlerdir. Odunpazarı Belediyesi’nin son 5 yıl içinde gerçekleştirdiği ender doğru işlerinden biri olan bu devir işleminin incelenmesi sırasında, Eskişehir’de oluşan hassasiyet ve birliktelik duygusunun ihmal edildiği kanaatindeyim…”
 
“Birlik havası oluşturuldu”
“Sayıştay Denetçileri tabii ki hukuk çerçevesinde, kamu kurumlarının yasalara uygun hareket etmesini denetleyecek ve görülen yanlışları rapor edecektir. Ancak unutulmaması gerekir ki, Odunpazarı Belediyesi bu outdoor reklam araçlarından hiçbir gelir elde etmediği gibi üstüne tahsis ettiği personel nedeniyle zarar etmekteydi. Ayrıca, biraz önce bahsettiğim gibi oluşan “Kamuoyu hassasiyeti” kapsamında, en büyük fayda sağlayıcı Eskişehirspor’umuz olmuş ve bu durum, şehrimizde “birlik havası” oluşturulmuştur.”
 
“Kamu yararı gözetilmeli”
“Biz, Eskişehirspor’u seven Odunpazarı sakinleri olarak, Odunpazarı Belediyesi’nin birkaç doğru icraatlarından biri olan “Billboardların Eskişehirspor’a devri” konusunun, bahsettiğim hassasiyetler göz önüne alarak incelenmesini ve karar vericilerin bu dolaylı kamu yararını gözeterek hareket etmesini talep ediyoruz… Kamuoyuna saygı ile duyurulur…”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi