Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

‘Hastalık tüketiyoruz’

Okunma: 227
Videoyu Aç ‘Hastalık tüketiyoruz’
A
a

Eskişehir Kent Konseyi, ünlü Onkolog Dr. Yavuz Dizdar’ı Eskişehirlilerle buluşturdu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan Dizdar “Endüstri hastalık üretir, bizler de tüketiyoruz”dedi.

BAĞIMLI OLMAYALIM
Dr. Yavuz Dizdar,Çevre Sağlık ve Enerji Grupları ortaklığıyla Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da düzenlenen ‘Sürdürülebilir Enerji ve Sağlıklı Yaşam’ konferansına konuşmacı olarak katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Ne yazık ki şehrimize kömürlü termik santral kurulmak isteniyor. Dışa bağımlı olmamak, sağlıklı beslenmek için topraklarımıza sahip çıkmalıyız”dedi.
 
SORGULAMALIYIZ
Hastalıkların artmasının nedenlerinin sorgulanması gerektiğini belirten Dr. Dizdar, “Nedenlerini mutlaka sorgulamalıyız. Bir sistem değişecekse, tamamen değişmeli. Eğer siz tutup ben ucuz istiyorum her şeyi derseniz, bu makineleşmek zorunda. Makineleşme isterseniz de o termik santralin enerjisini ister” diye konuştu.“Hastalıklar endüstri tarafından üretilmekte ve bizler tarafından da tüketilmektedir” diyen Dizdar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mevcut sistemin bilimle alakası yoktur. Bizim amacımız farklı bir şeyler anlatmaktır. Yeni iş gücümüz kimyasallar ve makineler, gıda otomatları. Artık banka işlemleri, alışverişler, oyunlar, eğitim hepsi kabaca kimyasallaşmış, motorlaşmış diyebiliriz. Doğal olarak bunun sonucu tümör, hastalık olacaktır.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi
Ahmet Ataç
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel