TARIM FUARI

“Havacılıkta merkez olmalıyız”

Okunma: 294
Videoyu Aç “Havacılıkta merkez olmalıyız”
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir’in İnönü ilçesinde bulunan Türk Hava Kurumu Türkkuşu Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Çakırözer, “Eskişehir’imiz hem eğitim tesisleriyle hem de sanayisiyle havacılığın merkezi olmalı” dedi.

CHP’li Çakırözer Eskişehir’in ilçelerine gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında İnönü’deki Türk Hava Kurumu Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.  Çakırözer ve beraberindeki heyet THK Havacılık Eğitim Merkez Müdürü Emekli Albay Seyit Yaylacı eşliğinde, kurumun eğitim merkezini gezerek yapılan çalışmalar hakkında uygulamalı bilgi aldı, model uçakları inceledi. Çakırözer, tesise planör uçuşuna gelen öğrencilerin uçuşlarını izleyerek, hem eğitimciler hem de şehir dışından gelen öğrencilerle sohbet etti.
Eskişehir’in havacılık alanında Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri olduğunu söyleyen  Çakırözer, “ Eskişehirimiz hem eğitim tesisleri hem de sanayisiyle havacılığa önemli hizmetler sunuyor. İnönü’deki uçuş merkezimizde dünya standartlarında eğitimler veriliyor ve ücretsiz veriliyor. Şehrimizin dört bir yanından buraya gelen öğrencilerimiz var. Bu hepimiz için gurur verici. Bugün burada bu eğitimleri yakından izleme fırsatı buldum. Bunun desteklenmesi lazım. Bizler hep birlikte Atatürk’ün bizlere mirası Türk Hava Kurumumuza sahip çıkmalı, ‘İstikbal Göklerdedir’ diyerek bizlere hedef gösterdiği yolda İnönü’müzdeki Türk Hava Kurumumuzu daha da ileriye taşımalıyız. Eskişehir’imizi havacılığın merkezi yapmalıyız” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi