“Hayallerimin başladığı noktadayım”

Videoyu Aç “Hayallerimin başladığı noktadayım”
A
a

Türk voleybolunun önemli isimlerinden Eskişehirli Neslihan Demir Güler, voleybola başladığı DSİ Bentspor’u ziyaret etti. ES TV mikrofonlarına konuşan Neslihan, “Benim hayallerimin başladığı nokta burası” dedi.


Kariyeri başarılarla dolu
1983 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Neslihan Demir, 11 yaşındayken deneyimli antrenörler Kazım Tokat ve Bekir Sütçü tarafından keşfedildi. 1994 yılından bu yana voleybola emek veren Neslihan, ilk kez 16 yaşındayken A Milli Takım formasını giydi. Milli takımlar düzeyinde Dünya Şampiyonası’nda 2 sene art arda en skorer oyuncu ünvanlını kazanan tek oyuncu olan Neslihan, geçtiğimiz gün voleybola başladığı yer olan DSİ Bentspor Spor Salonu’nu ziyaret ederek çocuklarla ve kendisini keşfeden antrenörleriyle buluştu.
 
“Parkeden çiviler çıkardı”
DSİ Bentspor Spor Salonu’na girer girmez büyük bir alkışla karşılanan Neslihan, ilk olarak küçük voleybolculara hitap ederek, “Bu salon ben sizin yaşınızdayken de vardı. Bana o zaman bu salon çok büyük geliyordu. Çok güzel anılarım oldu burada. Bu duvarda smaç çalıştım günlerce. Parkelerimiz daha eskiydi, çok şanslısınız kızlar. Parkeden çiviler çıkardı, çekiçle çakardık. Umarım hepiniz çok iyi voleybolcular olursunuz. Benim hayallerimin başladığı nokta burası. Siz de inşallah hayallerinizi burada bulur ve devam eder, hayallerinizi gerçekleştirirsiniz” diye konuştu.
 
Neslihan’ı nasıl keşfettiler?
Neslihan’ın ilk antrenörlerinden biri olan Bekir Sütçü, deneyimli voleybolcu Neslihan’ı nasıl keşfettiklerini şöyle anlattı; “1994 yılında ben okula geldiğimde Kazım hocam dedi ki beraber voleybol çalışalım. Voleybol ile ilgili bir şeyler yapalım. Ben de olur hocam dedim. Okulda sınıfları gezdik uzun boyluları seçmek için. O zaman boyu uzun diye almıştık Neslihan’ı. 1995-96 yılında da Türkiye 4’üncsü olduk. Grup 1’incisi olduk. Türkiye Şampiyonası’na gittik Amasra’ya. Ondan sonra maşallah yürüdü gitti.”
 
Annesi bile inanmadı
Neslihan Demir’in bir diğer antrenörü olan Kazım Tokat ise Neslihan’ın annesiyle arasında geçen bir diyaloğu şöyle anlattı; “Biz Neslihan’ı seçtik. Voleybol takımına gelmeye başladı. Annesi Fatma hanım bir gün geldi. Hocam görüşebilir miyiz biraz dedi. Tabi dedim ve görüştük. Sen dedi benim kızı takımdan ele dedi. Neden dedim, çok zayıf, ondan bir şey olmaz dedi. Yok dedim senin kızın çok iyi bir voleybolcu olacak. İyi ki annesini dinlememişim ve voleybola devam ettirmişim.”
 
“Çalışkan ve azimliydi”
Antrenör Kazım Tokat, Neslihan’ın voleybola başladığı ilk yıllardaki karakterini de anlattı. “Neslihan Türkiye’nin en iyi voleybolcusu” diyen Tokat, “Neslihan o zamanlar sessiz, sakin, kendi halinde bir çocuktu. Buraya salona gelir görevini yapardı. Ama çok çalışkan bir sporcuydu, çok azimliydi. Zaten bu çalışkanlığı sayesinde buralara gelebildi. Türkiye’nin en iyi voleybolcusu oldu.”
 
“Çok güzel bir duygu”
Neslihan Demir ise ES TV mikrofonlarına, “Burada hocalarımla, beni keşfeden insanlarla birlikte olmak çok güzel bir duygu. Hayallerimin başladığı nokta burası. Tekrar aynı isimlerle, hocalarımla olmak çok gurur verici. Tarif etmesi çok zor duygular bunlar. Her sporcuya Allah nasip etsin böyle bir kulüp ve böylesi güzel duygular” dedi.
 
“Ailemle vakit geçiricem”
“Voleybola uzun yıllar emek verdim. Ama bizim sporda, bir noktadan sonra yapamıyoruz” diyen Neslihan, “Keşke 40-50 yaşına kadar devam edebilsek ama olmuyor. Bir noktada bırakmam gerekiyordu, bu da çok güzel bir zamandı voleybolu bırakmak için. Yaptıklarım için mutluyum, ancak bıraktığım için ise biraz buruğum. Şu an kariyer planlaması yaptığım söylenemez. Şimdilik kızımla ve ailemle vakit geçiriyorum. Ama bundan sonrasında tabi hayatımda voleybol olacak. Ama nasıl, ne yönde olur onu henüz bilemiyorum” dedi.
 
“Bana sadece ‘Nesli’ deyin”
Milli voleybolcu Neslihan, kendisine yöneltilen, “Şimdiye kadar size birçok lakap takıldı, Demir Layd, Çekiç, Voleybolun Messi’si gibi. Siz en çok hangisini seviyordunuz, hangisi hoşunuza gidiyordu?” sorusunu ise şöyle cevapladı; “Valla hoşuma gitmek değil de yani bu lakaplar hakkında çok düşünmedim. Öyle hoşuma giden çok bir lakap yok. ‘Nesli’ deyin bana, sadece bu bana yeter” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi