“Hedefimiz üç vekil, iki belediye”

Okunma: 405
Videoyu Aç “Hedefimiz üç vekil, iki belediye”
A
a

İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi yapılan basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Teşkilat olarak amaçlarının tüm Eskişehir’i kucaklamak olduğunu söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Arslan Kabukçuoğlu, “Hedefimiz üç milletvekilliğini, merkezdeki üç belediyeden ikisini almaktır” dedi.

HABER: MELTEM KARAKAŞ

İYİ Parti Eskişehir İl Teşkilatı basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. İl ve ilçe yöneticilerinin tam korda katıldığı toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra il yönetimi ve ilçe yöneticilerinin isimleri tek tek okunarak basına sunuldu. Toplantıda konuşan İYİ Parti İl Başkanı Arslan Kabukçuoğlu, İYİ Parti’nin ülkede değişim ihtiyacına cevaben doğan bir siyasi parti olduğunu söyledi. Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılara dikkat çeken Kabukçuoğlu, “Ülkede işsizlik alıp başını gitmiş, pahalılık tırmanıyor, her gün şehit cenazesi kaldırılıyor, dış politikada her gün zikzaklar çiziliyor, yurt dışına kaçan bir soysuz ülkede gündem oluşturuyor, kadın cinayetleri almış başını gitmiş, çocuk istismarları hiç olmadığı kadar artmış” dedi.

İYİLİK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
“İnsanların iyilikleri için çalışacağız” diyen Kabukçuoğlu, “11 kişilik bir danışma grubu oluşturduk. Grup, mezhep, ırk, siyaset, meslek ayrımı gütmeden bir eleme tarama faaliyeti yürüttük. Tüm toplumu kapsayıcı bir yapı oluşturmak için gayret sarf edildi. Yönetimimiz İYİ Parti genel merkezince onaylandı. Özelde Eskişehir’de genelde Türkiye’de olup bitenleri takip etmek, İYİ Parti genel merkezinin politikasını topluma anlatmak, yanlış yapılan işler için sorumlusunu uyarmak, sorunlara çözümler üretmek ve bunları toplum ve yetkilisi ile paylaşmak bizim temel hedeflerimizdendir” diye konuştu.

ÜÇ VEKİL, İKİ BELEDİYE
Eskişehir’de İYİ Parti’ye halkın büyük teveccühü olduğuna dikkat çeken Kabukçuoğlu, “Hedefimiz Eskişehir’de üç milletvekilliğini merkezdeki üç belediyeden de ikisini almaktır. Bu büyük bir hedef değildir. Elimizi uzatmak yakalamak için yeterlidir. Bir ankette Eskişehirlilere kime oy verecekleri sorulmuş. İYİ Parti için yüzde 35 oy veririz, yüzde 40’ı oy vermeyiz demiş. Yüzde 25’i de kararsız. Buradan şu anlaşılıyor: Yüzde 60’lık kesim bize oy vermeye hazır. Başarılıyız demek için bize oy vermeyeceklerini söyleyen yüzde 40’lık kesimin de oyunu almayı hedefliyoruz. Faaliyetimizin ana hedefi bu olmalıdır” şeklinde konuştu.

İYİ Parti İl Yönetimi şu şekilde: Arslan Kabukçuoğlu İl Başkanı, İbrahim Dursun İl Sekreteri, Ebru Servi İl Muhasibi, Faruk Gültekin İl Başkan Yardımcısı, Naci Erdemli İl Başkan Yardımcısı, Ahmet Boztepe İl Başkan Yardımcısı, Oğuz Döngel İl Başkan Yardımcısı, Mehmet Tunca İl Başkan Yardımcısı, Arif Geçkalan İl Başkan Yardımcısı, Şenel Altun İl Başkan Yardımcısı, Nihal Doğruöz İl Başkan Yardımcısı, Hasan Gürbüz İl Başkan Yardımcısı, Salih Karabacak İl Başkan Yardımcısı.

İYİ Parti İlçe Başkanları şu şekilde: Odunpazarı İlçe Başkanı Özlem Ayrancı, Tepebaşı İlçe Başkanı Mehmet Ektaş, Çifteler İlçe Başkanı Recai Kutlay, Mahmudiye İlçe Başkanı İsa Toy, Alpu İlçe Başkanı Mustafa Gökçe, Seyitgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Uz.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi