19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

"İnce'ye yakın isimler liste dışı" iddiasına yanıt

Videoyu Aç "İnce'ye yakın isimler liste dışı" iddiasına yanıt
A
a

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’ye yakın isimlere milletvekili aday listeleirnde kısıtlı yer verildiği iddiasına ilişkin konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili aday listelerinin belli olmasının ardından gündeme gelen "Sol kanat tasfiye edildi, Muharrem İnce’ye yakın isimler liste dışı kaldı" iddialarına yanıt verdi. 

Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'a konuşan Kılıçdaroğlu'nun, eleştirilere karşılık şunları söyledi:

"Solculuk da sağcılık da kimsenin tekelinde değildir. İnsanların düşünceleri vardır ve o düşüncelerini özgür ortamlarda paylaşırlar. CHP sosyal demokrat bir partidir. O ayrımı yapmayı çok doğru bulmuyorum. Listelerde yer alan arkadaşlara haksızlık yapmış oluruz. 

(Listelerde Muharrem İnce’nin ekibine sınırlı yer verildi iddiası) Bu tartışma da tümüyle yanlış bir tartışma; doğru değil. Bana çok yakın olup da listede yer alamayan arkadaşlarım da var. Sonuçta bir kan değişimine ihtiyacımız var. Kişiye yakın milletvekillerini tanımlamayı çok doğru bulmuyorum. Muharrem Bey’i sevenler de var, beni sevenler de var, Deniz Bey’i sevenler de var. Bu bir görevdir. Siyaset bir meslek 
değildir. CHP’nin iktidarı ve Muharrem Bey’in Cumhurbaşkanı seçilmesi için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. Bu tarihin bize yüklediği bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek, listede yer alalım almayalım, bu ülkenin ve çocuklarımızın geleceği için hepimizin görevidir."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi