‘Kadınlar güçlenmeli’

Okunma: 209
Videoyu Aç ‘Kadınlar güçlenmeli’
A
a

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürlüğü ile Toplum ve Aile Destek Merkezi (TADEM) tarafından düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Sertifika Programı’ eğitimlerini tamamlayan 59 kadın girişimciye sertifikaları verildi.

Öğretmenevinde düzenlenen programa, Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, sertifika almaya hak kazanmış kursiyerler ve davetliler katıldı.
2 BİN 401 KİŞİYE EĞİTİM
Kadının toplumun en etkili, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu söyleyen Vali Çakacak, “Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk ve bir çok alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları çok önemlidir. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının katkıları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, KOSGEB İl Müdürlüğümüz ve Odunpazarı Kadın Gelişim ve Kültür Derneğinin işbirliği ile gerçekleştirilen Toplum ve Aile Destek Merkezleri Projesiyle toplam 2 bin 401 kadınımız bir yıllık eğitim almıştır. 931 kadınımızın kişisel gelişimlerini artırıcı eğitimler ve 1470 kadınımızın ise meslek edinmeye yönelik eğitimler aldı. Bu hanımlarımızdan bir kısmı aldıkları eğitimler sonucu aktif iş hayatına katılmış olup, 59 kadınımız da girişimcilik sertifikası almıştır.” 
AİLELERE DE ULAŞTIK
Kapsayıcı yenilikçi politikaların hedef kitlesinin kadınlar, işsiz gençler ve engelliler olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Günay, “Kadın temelli başlayan projemizde biz bugüne kadar 2 bin 400’ün üzerinde kadına ve ailenin evine ulaştık” dedi. Konuşmaların ardından Vali Çakacak ve eşi Kevser Çakacak ile Milletvekili Günay, kursiyerlerin sertifikalarını verdi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi