‘KATİLİ KORUDULAR’

Okunma: 259
Videoyu Aç ‘KATİLİ KORUDULAR’
A
a

CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel, ESOGÜ’de yaşanan katliamı Meclis gündemine taşıdı. CHP’li vekillerin verdiği Meclis Araştırma Önerisi reddedildi. Yüksel, “Bu katil korunmuş, kollanmış” dedi.

HERKES SUÇ ORTAĞI
TBMM’de katliamı anlatan CHP’li Cemal Okan Yüksel vicdanlara seslendiğini belirterek; “Bu konuyu araştıralım. Yitirdiğimiz canların çocuklarına hesap vermemiz lazım. Katili kim korudu, kim kolladı; buna bakmamız lazım. Lütfen, bu sefer ellerinizi alışık olduğunuz gibi değil, mağdurlardan yana kullanın ve araştırma önergemize destek verin. Açıkça söylüyorum: Destek vermeyen herkes bu eli kanlı katilin suç ortağıdır” şeklinde konuştu.
KATİLİ KORUDULAR
CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel, “Katil, 15 Temmuz gecesi üniversiteye gitmiş ve odasındaki bilgisayarına format atmış. 15 Temmuz'dan sonra da yüzlerce akademisyeni FETÖ'cü olmakla itham ederek ihbar etmiş. Bu ihbarları, AKP’li bir milletvekiline ulaştırmış. O vekil de, Emniyet Müdürlüğüne gereğinin yapılması ricasıyla iletmiş. Fakat, asılsız bir şekilde ihbar edilenler; bu katille ilgili şikayette bulununca, söz konusu şikayetler işleme bile alınmamış. Bu katil korunmuş, kollanmış” diye konuştu.
‘BANA SAHİP ÇIKMADILAR’
Yüksel, kanlı olayın Türkiye'de kol gezen ihbarcılık, iftira ve şiddet atmosferinin ete kemiğe bürünmüş hâli olduğunu ifade etti. Yüksel; “Bu katil ifadesinde ne demiş biliyor musunuz? Üzülerek okudum: ‘Sayın Cumhurbaşkanımı dinledim ve 103 kişiyi ihbar ettim. Sonra bana sahip çıkmadılar, ortada kaldım. Son KHK'yle bize tanınan silah kullanma yetkimi kullandım.’ El insaf, el insaf” dedi. CHP’nin grup önerisi yapılan oylamada kabul edilmedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi