“KİMSE YOK BİZ VARIZ!”

Okunma: 442
Videoyu Aç “KİMSE YOK BİZ VARIZ!”
A
a

Haftalardır belirsizliğin sürdüğü, iki kez Genel Kurul’un ertelendiği Eskişehirspor’da dün Halil Ünal tekrar başkan oldu. 4’üncü kez Es Es’in başkanı olan Ünal, “Kulübü kayyuma bırakmayacağız dedik. Kimse yok biz varız” dedi.

Sancılı süreç 1 ay sürdü
13 Temmuz 2017’de’da göreve gelen Sinan Özeçoğlu başkanlığındaki Eskişehirspor yönetimi, 6 Kasım’da destek bulamadıkları gerekçesiyle Olağanüstü Genel Kurul kararı almıştı. Borç batağıyla baş başa bırakılan yönetim ve Siyah-Kırmızılı kulüp kaderine adeta terk edildi. 22 ve 29 Kasım’da iki kez ertelenen kongre dün yapıldı. 6 Kasım günü başlayan Genel Kurul süreci 6 Aralık’ta (dün) sonlandı. Ünal, 4’üncü kez Eskişehirspor başkanı oldu.
 
“Yüksek Divan oluşacak”
Oy çokluğuyla başkan seçilen Ünal, ilk kürsü konuşmasında salondaki gerginlik üzerine “Eskişehirsporluluk duruşunu bozmayın” dedi. “Nasıl bir sürece ne adına girdiğimizi tahmin ediyorsunuz” diyen Ünal, “Kimse yok biz varız. Eski yöneticilerimizden Ali Eldem’den ricam bir haftadır Es Es için çalışan eski başkanlardan oluşan grubu bozulmasın. Onlar da çalışmaya devam etsin. Aydın Begiter’in başkanlığında Yüksek Divan Kurulu’nu oluşturacağım” dedi.
 
“Bu kulübü yaşatacağız”
“Bugün çok zor şartlardayız” diyen Eskişehirspor’un yeni başkanı Halil Ünal, “Taraftardan ricam başlatacağımız kampanyaya katılması. ‘Her eve 2 forma’ diye kampanya yapacağız. Bu kulübün borcu bitecek. Takım layık olduğu yerde olacak. İyi bir takımımız var. Bu kadroyu ben kurdum. Ligin üzerinde bir kadro var. Futbolcuların parasını ödeyip, takıma sahip çıkmak gerekiyor. Herkes işin bir ucundan tutacak. Bu kulübü yaşatacağız” diye konuştu.
 
ESKİŞEHİRSPOR’UN YENİ YÖNETİM KURULU
Halil Ünal (Başkan)
Gürdal Abacı
Gültekin Güvensoy
Erdal Şahbaz
Harun Adıgüzel
Kaan Ay
Murat Ilgaz
Nuh Kıyaklı
Alperen Odabaşı
Murat Kahya
Altan Begiter
Emir Sarar
Onur Sürmeli
İsmail Ilgaz
Yalın Zeybek
 
YÖNETİM KURULU YEDEK
İlhan Arslan
Abdullah Baykul
Mulla Şahbaz
Rıza Zeydan
Ali Uçar
Kaan Toraman
İbrahim Eldem
Mustafa Polat
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi