‘Kindar neslin müjdecisidir’

Okunma: 370
Videoyu Aç ‘Kindar neslin müjdecisidir’
A
a

Eğitim İş Genel Merkez Uluslararası Basın Yayın Sekreteri Ebru Sungar, hükümet tarafından hazırlanan yeni müfredata tepki gösterdi. Sungar, “Bu sürpriz paket sevgisiz, kindar bir neslin müjdecisidir” dedi.
2017-2018 öğretim yılında uygulanması planlanan müfredatın AKP’nin en radikal programının olduğunu belirten Sungar, “Ülkeyi KHK’larla yöneten iktidarın MEB’e yakışan ısmarlama müfredatını Eğitim- İş olarak kapsamlı olarak usul ve esas olarak incelemekteyiz. Sözde 100 bine yakın eğitimci veli görüşü aldıkları da dostlar alış-verişte görsün aklından başka bir şey değildir. Yandaş sendikanın önerisi "gecikmiş bir reform müfredatın demokratikleştirilmesi" taslağıyla örtüşmesi de son derece manidardır” dedi.
Bu sürpriz paketin sevgisiz, kindar bir neslin müjdecisi olduğunu da savunan Sungar, “Çocuklarımızın aydınlık geleceğinden başka bir ikbal taşımayan Eğitim- İş asla buna izin vermeyecektir. Ders içeriklerinden Atatürkçülüğü ve laikliği çıkartmak çocuklarımızı insan sevgisinden vatan sevgisinden uzaklaştırmaktır. Cihatcçlık anlatılıyorsa FETÖ’ler, İŞİD’ler de var olacak demektir. Çocuklarımızı kin ve nefret duygularını körükleyecek tek din tek mezhep dayatmasını asla kabul etmeyeceğiz. Atatürkçülüğü, laikliği biz anlatmaya devam edeceğiz. Bilimin rehberliğinden vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi