“Kişisel kavgalar bir kenara bırakılsın”

Videoyu Aç “Kişisel kavgalar bir kenara bırakılsın”
A
a

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri, dün Sakarya Gazetesi’nin “Reklam raketi işgali” manşetine tepki gösterdi. Diri, “Kişisel hırsların, kavgaların bir kenara bırakılıp Eskişehirspor’un başarısı için tüm şehrin kenetlenmesi gerektiğini kamuoyuna bir kez daha duyuruyoruz” dedi.


 
“Bizleri derinden yaraladı”
Dün Sakarya Gazetesi’nde çıkan “Reklam raketi işgali” haberi üzerine Eskişehirspor taraftarı ayağa kalktı. Geliri Eskişehirspor’a aktarılan Odunpazarı bölgesinde reklam panolarını konu alan haber sonrası ETB Başkanı Murat Diri yazılı açıkama yaptı. Dir, “Eskişehirspor’un ölüm kalım mücadelesi verdiği şu günlerde, herkes üzerine düşen görevi yapmaya çalışıyor. Biz Eskişehirspor taraftarı olarak, kulübe katkı sağlamak için kapı kapı dolaşıp loca satışı yaparak, kulübe katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ne yazık ki, böyle bir süreçte yapılan haberler karşısında Eskişehirspor’un binbir güçlükle elde ettiği bazı kazanımların da tehlikeye girdiğini hep birlikte görüyoruz. Sakarya gazetemizin manşetinde yer alan ‘Reklam raketi işgali’ haberi Eskişehir sevdalılarını üzmüş ve derinden yaralamıştır” diye konuştu.
 
“7 Milyon TL gelir oldu”
Diri, “Reklam panolarının üzerinde yer alan “Eskişehirspor’a aittir” ibaresi kimleri, neden rahatsız etmiştir. Hatırlanacağı üzere geçen sezon Eskişehirspor borçlar nedeniyle kapanma noktasına gelmişti. Bu süreçte Odunpazarı Belediyemiz, reklam panolarını Eskişehirspor’a tahsis etmişti. Eskişehirsporumuz bu reklam panolarını ihaleye çıkarmış ancak hiçbir firma yeterli ücreti vermemişti. Yoğun ısrarlar sonucunda bir firma ihaleyi almış ve kulübümüze 7 milyon lira gibi bir kaynak aktarmıştı” dedi.
 
“İmajımızı zedeliyor”
ETB Başkanı Diri, “Bu kaynak ile birçok futbolcuya imza attırılmış, borçların ödenmesi sağlanmıştı. Lige devam edebildiysek ve lig de kalabildiysek bu kaynakların katkısı büyüktür. Eskişehirspor’un reklam panolarının kaldırılmak istenmesi, gelecekte kulübümüzün yapacağı projeler için yatırımcı bulma konusunda da sıkıntı yaşanmasına neden olacaktır. Yatırımcılar, kulübümüzün projelerine şüpheci gözle bakacaktır. Günümüzde yönetici bile bulmakta zorlanıyoruz. Bu tür haberler Es-Es’imizin imajını zedelemektedir” diye konuştu.
 
“Sıra Büyükerşen’de”
“Kişisel hırsların, kavgaların bir kenara bırakılıp Eskişehirspor’un başarısı için tüm bir şehrin kenetlenmesi gerektiğini kamuoyuna bir kez daha duyuruyoruz” diye Diri, “Eskişehirspor taraftarları olarak reklam panosu konusunda kulübümüze destek olan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a bir kez daha teşekkür ediyor. Aynı desteğin daha da fazlasını Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’den de bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi