“Kriz çözen başkana ihtiyaç var”   

Videoyu Aç “Kriz çözen başkana ihtiyaç var”   
A
a

Eskişehirspor’un eski yöneticilerinden Nihat Çuhadar ile kongre üyesi İbrahim Görer, ES TV’de Ekstra Gündem programına konuk oldu. Ali Baş’ın sorularını yanıtlayan Çuhadar  açıklamadasında, “Camiada kabul gören, güven veren ve kriz çözen bir başkana ihtiyacımız var. Bunun için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Adaylığım söz konusuydu
 Nihat Çuhadar açıklamalarına şu sözlerle başladı; “Adaylığım söz konusuydu, gündeme de geldi. Ama bugünkü şartlarda aday olmam uygun değil. Odunpazarı Meclis üyesiyim aynı zamanda Odunpazarı Spor Kulübü başkanıyım. Halk bizi seçimlerde şehremize hizmet etsin diye seçti. Şimdi bunu bırakıp aday olmak olmazdı. Bizim bir arkadaş topluluğumuz var. Bu arkadaşlarımızla Eskişehirspor’a nasıl faydalı oluruzu sürekli konuşuyoruz” dedi.
“Seçilecek yönetimde yer almam” 
“Bir çalışmanın içine girdik. İnşallah 30 Mayıs’a kadar güzel şeyler sunarız. Ben seçilecek yönetimde de yer almam. Biz sonuna kadar Eskişehirspor’a destek olacağız. Çok sıkıntılı bir sürece girdik. Bu süreçte çözüm üretmemiz gerekiyor. Eğer çözüm üretmezsek kulübümüz için çok kötü günler başlayacak.”
“Tüm kesimden destek alabilecek”  
“Başkan seçeceğimiz kişinin toplumda, camiada kabul görmesi ve karşılığı olması lazım. İnsanlarla bire bir konuşması, camiaya güven vermesi ve tanınması lazım. Tüm kesimden destek alabilecek ve bu vizyonda ilerleyebilecek birisini çıkartmak için çalışıyoruz. Eskişehirspor’da başkanlık, yöneticilik yapmış iş adamlarını ben göremiyorum artık. Onların da sorumluluk alması gerekiyor.”
Kongrede tek liste çıksın”
“Osman Taş’ı ben de tanımıyorum. Aday olmuştur en demokratik hakkıdır. Önemli olan birlik olmak... Bu kongrede tek bir liste çıkması gerekiyor. Eskişehirspor maceraya sürüklenecek bir durumu yok. 2013’te Eskişehirspor’da çift liste çıktı ve kulübün şimdiki halini görüyorsunuz. Perşembe günkü kongrede de tek liste çıksın, anlaşarak, uzlaşarak güçlü bir yönetim oluşsun istiyoruz.” 
İkisi de çekiniyor   
“Genç bir başkanımız vardı. Takımı kümede bıraktı, transfer yasağını ortadan kaldırdı. Başarılı birisiydi ama ne yazık ki yıpratıldı. Şimdi bakıyorum ben Aydın Begiter ve Halil Ünal görev almaktan kaçınıyorlar. Nakdini ve vaktini veriyorlar daha sonra küfür yiyorlar. Sonra başkan bulamıyoruz.”
“Kimse bu riske girmiyor” 
“Her zaman “Yılmaz hoca yapsın etsin” denildi. Artık bu dönemde “Biz şunu yapacağız biz bunu yapacağız” dememiz lazım. Kulüp şirket olduğunda tüm borçlar mevcut yönetime kalıyor. Bunun içinde kimse bu riske girmiyor. Ama Eskişehirspor ticaret yapar, ihaleye girer bazı gelirlerini elde eder. Bununla ilgili çalışma yapmamız lazım. Yılmaz hocanın karşısına tüccar gibi gideceksin.”
“Çözüm üretmesi gerekiyor”   
“Mayıs ayının sonuna kadar çözüm üretmemiz lazım. 500 bin euronun alacağı var. Bu parayı yönetmek lazım... 20-30 bin euro vererek sorun çözülür. Zaten Boffin ile görüşülmüş “Puan silme olayı olmaz ama biraz ödeme yapılmasını istiyorum” demiş. Gelecek yönetim çözüm üretebilmeli. Seçilecek başkan çözüm üretmesi gerekiyor.”
“Oyuncu satılabilir”    
“Bir futbolcu yıldızlaşır hem bir üst ligden hem Avrupa’dan teklifler alır. Bizde de Mehmet Özcan bu şekilde. Bu tür oyuncuları elinde istesen de tutamazsın. Kulübünde maddi kaynağa ihtiyacı varsa oyuncu satılabilir. Bunda bir şey yok. Biz bunu Alper Potuk’ta da yaşadık. Her zaman kulübün çıkarları göz önünde bulundurulmalı.”
“Pilot takımı olması gerekiyor”  
“Odunpazarıspor’u 3. Lig’e çıkartmayı düşünüyoruz. Çıtayı yükseltiyoruz. Odunpazarıspor’u iktisadi ve işletmeyi hayata geçireceğiz. Bu konuda oldukça iddialı. Eskişehirspor’un bir ikinci takımı bir pilot takımı olması gerekiyor. Odunpazarıspor böyle bir kulüp olacak. Eskişehirspor’un pilot takımı olacak.”
 Şahbaz’dan önemli açıklama 
Son olarak Eskişehirspor Kongre Üyesi İbrahim Gürer şu ifadelere yer verdi; “Erdal Şahbaz ile konuştum; İlkeler doğrultusunda önemli adımlar atılırsa aday olurum dedi. Eskişehirspor’un siyasete alet edilmesinden sıkıntı duyuyorum. Eskişehirspor’un kurtuluş projesi olması lazım. Yönetime gelecek olan kadro bir -6 puan dosyasıyla karşılaşacak. Ama çözüm üretilmesi gerekiyor. Eskişehirspor’a proje üretebilecek, sıkıntılı dönemden kurtarabilecek bir yönetim gerekiyor.”
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi