‘Maç var’ diye toplantıya çağırdılar

Videoyu Aç ‘Maç var’ diye toplantıya çağırdılar
A
a

Bazı özel ve kamu hastanelerinde görev yapan çoğu uzman doktor ile diş hekimi 14 kişi hakkında, ‘FETÖ üyesi oldukları’ iddiasıyla dava açıldı. Davada konuşan ‘hayat’ kod adlı gizli tanık, “Toplantıya çağırırlarken ‘Maç var’ diyerek çağırırlardı. Ya da ‘çay içeceğiz’ gibi ifadeler kullanıyorlardı” dedi.

‘FETÖ üyeliği’ suçlamasıyla hazırlanan iddianame, 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

CEMAATÇİ GRUBU
Terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen’in talimatının ardından, sanıkların Bank Asya’daki hesaplarında artışlar görüldüğü dile getirilen iddianamede, örgüt toplantıları organize edip, bir araya geldikleri ileri sürülen sanıkların, halen tutuklu veya hükümlü FETÖ’cülerle daha önce iletişim kurdukları belirtildi. İddianamede, ‘Hayat’ kod adlı gizli tanığın ifadelerine yer verildi. Gizli tanık, şu bilgileri aktardı: “Bu kişiler hastane ortaklarından cemaatçi olarak bilinen grubu oluşturuyorlardı. Örgüt toplantılarını, önceleri toplantıya katılanların evlerinde yaptılar. H.B. ve O.T’nin örgüte her yönden çok desteği olmuştur. Toplantıya çağırırlarken ‘Maç var’ diyerek çağırırlardı. Ya da ‘çay içeceğiz’ gibi ifadeler kullanıyorlardı.”

BASKI YAPTILAR
İddianamede, toplantıların eskiden dini sohbet olarak ilerlediğini, 2013 yılı itibarıyla siyasetin aktif hale geldiğini anlatan gizli tanık ‘Hayat’, şunları kaydetti: “Sosyal medya platformlarında bazı kullanıcıların takip edilmesi gerektiğini söylediler. Hatta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Onların inlerine gireceğiz’ videosu bile izletildi. Osman hoca diye bildiğimiz kişi, H.B. ve O.T. ‘Kim kimin inine girecek göreceğiz’ dediler. Hastanede işletme direktörü olarak çalışan O.T, hastanedeki yetkilerini kullanarak ve psikolojik baskı yaparak tüm hastane personeli ile doktorlardan Kurban Bayramında kurban parası ve aylık burs parası toplardı. Yoğun psikolojik baskılarla Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisine üye yaptılar. Kurban parası verenlere makbuz verilmez, sanki bir kotaları varmış gibi ‘10 tane daha kaldı, 5 tane daha kaldı’ gibi laflar ederlerdi.” İddianamede, A.R.A, A.Ç, C.Y, F.K, H.Y.K, H.B, H.A, İ.G, M.Ç, N.B, O.T, S.A, Y.Ö. ve Y.T’nin, ‘terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi