‘Mağdur etmedik’

Okunma: 219
Videoyu Aç ‘Mağdur etmedik’
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Mahallesinde bulunan Emirdağlılar Derneği’nde vatandaşlarla buluştu.

Yenidoğan Mahalle Muhtarı Sabit Körpe, Erenköy Mahalle Muhtarı Abdil Bulut, 71 Evler Mahalle Muhtarı Emir Dişbudak ve Emek Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Uçar’ın da yer aldığı toplantıya Emek, Erenköy ve 71 Evler mahallerinde yaşayan vatandaşlar katıldı. Son zamanlarda çokça tartışılan taşeron işçilere kadro meselesine de değinen Başkan Kurt, yönetime gelir gelmez Odunpazarı Belediyesi’ndeki taşeron işçi sorununu çözdüklerini söyledi. Belediye’de çalışan herkesin sendikalı olduğunun altını çizen Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan bütün taşeron işçiler sendikalıdır. Hiçbiri işten çıkarılmamıştır, iş güvenceleri vardır ve bu güvence devam etti” dedi. Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi için KHK ile çıkarılan yasanın çelişkiler barındırdığını söyleyen Başkan Kurt, “Umarım zaman içinde de düzelir” diye konuştu. 
YAPILMAYANLARI YAPTIK
Başkan Kurt, 4 yıl içinde pek çok projeyi hata geçirdiklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Yapılmayanları yaptık, yeni perspektif açtık. İnsanlarımıza sosyal belediyeciliğin ne olduğunu anlatmaya çalıştık. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; geçmiş dönemlerde yapılan yoldan, parktan daha fazlasını yaptık. Tüm bunları da iktidarın bize yaptığı ekonomik baskıya rağmen yaptık. 4 yılda işçi ve memur ücretleri bir gün dahi aksamadı. Hiçbir şekilde mağdur etmedik.”
SPOR TESİSİ YAPMAK İSTİYORUZ
Emek Mahallesi, 71 Evler ve Erenköy Mahallelerinde Odunpazarı Belediyesi’nin hayata geçirmek istediği projeleri de anlatan Başkan Kurt, bu bölgeye spor alanı yapmak istediklerini söyledi. Başkan Kurt, “Baştürk Parkı’nın önündeki alan, büyük bir hazine arazisi, eğer orayı alabilirsek, oraya bu bölgenin gençleri için ciddi bir spor tesisi yapmak istiyoruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi