‘MAKYAJLI SİYASET’

Okunma: 415
Videoyu Aç ‘MAKYAJLI SİYASET’
A
a

AK Parti Tepebaşı İlçe Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi’nde konuşan İl Başkanı Dündar Ünlü, CHP’ye ve Tepebaşı Belediyesi’ne yüklendi. Tepebaşı’nın makyajcı belediye olduğunu söyleyen Ünlü, “Makyaj siyaseti ve icraatı yaparak gemileri yürütmeye çalışmaktadırlar. Bakın Tepebaşı Belediyesi’nin Eskişehir’e yaptığı hiçbir icraat yoktur” dedi.

AK Parti Tepebaşı İlçe Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi gerçekleşti. Tek adayla kongreye giden AK Parti Tepebaşı İlçe Kadın Kolları Başkanı tekrar Neşe Karademir oldu. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Milletvekilleri Nabi Avcı, Emine Nur Günay, İl Başkanı Dündar Ünlü, Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın ve birçok vatandaş katıldı.

‘AMAÇ ŞEHRİN MENFAATİ DEĞİL’
Kongrede konuşan ve Tepebaşı Belediyesi’ni sert bir dille eleştiren Dündar Ünlü, “Şimdi bu yerelde iktidar olan CHP’li belediyeler Tepebaşı’nda da bir CHP’li belediye başkanı var. Ve bizim hedefimiz 2019 yılında bu makyajcı CHP belediyelerini kapı kapı anlatıp vatandaşımıza göstermemiz lazım. Çünkü makyaj siyaseti ve icraatı yaparak gemileri yürütmeye çalışmaktadırlar. Bugün son günlerde ağızlarında bir termik santral sakızıyla dolaşmaktadırlar. Ve bu santral ile ilgili söylemlerinin tamamını bir siyasi malzeme olarak kullanmaktadırlar. Yoksa şehrin menfaati midir değil midir amaç bu değildir. Bu malzemeyi sürekli toparlıyorlar ve yalan yanlış gerçeği yansıtmayan söylemlerle konuşuyorlar. Şimdi Tepebaşı Belediye Başkanı bununla ilgili bir toplantı gerçekleştiriyor. Bu toplantı içerisinde termik santralle ilgili gerçeği yansıtmayan söylemler kullanıyor” dedi.

“AK YATIRIMLARA KARŞILAR”
CHP’li belediyelerin AK Parti yatırımlarına engel olmaya çalıştığını anlatan Ünlü, “Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri AK Parti’nin yaptıkları yatırımlara otomatikman karşıdır. Bütün yatırımlarımıza taraf olmuşlardır. Yatırımlarımızı karalamak ve engellemek için ellerinden gelen tüm çabayı göstermişlerdir” diye konuştu.

“VİZYONSUZ BELEDİYE”
Tepebaşı Belediye Başkanı’nın termik santral ile ilgili yanlış bilgiler verdiğini söyleyen ve Belediye’nin Yakakayı Köyünde bulunan güneş enerjisi panellerini sinevizyona yansıtarak gösteren Ünlü, panellerin ihtiyacı karşılamadığını vurgulayarak, belediyeyi vizyonsuz olmakla suçladı. Ünlü, “Bugün de kendisi diyor ki biz Tepebaşı Belediyesi olarak güneş enerjisinin nasıl kullanılacağını Türkiye’ye gösteren örnek belediyeyiz. Bakın Tepebaşı’nın örnek gösterdiği proje. Bu proje Yakakayı köyünde bir güneş paneli. Bununla ilgili tören de yaptılar. Bu paneller Eskişehir’e doğalgaz gelmeden önce kullandığımız paneldi. Böyle vizyonu olmayan makyajla siyaset yapan belediyeyi kapı kapı gezerek vatandaşa bunların bir vizyonu olmadığını, Tepebaşı Belediyesi’nin Eskişehir’de hiçbir icraat yapmadığını anlatacağız. Ben Tepebaşı’ndaki hemşerilerime diyorum, koltuklarına oturup Tepebaşı Belediyesi benim mahalleme on yılda ne yaptı diye sorsun. Yeşiltepe’nin imar sorununu mu çözdü? Yeşiltepe’deki Çoraklık Mevkiinin imar sorununu da biz çözeceğiz belediye değil. Sütlüce’nin, Esentepe’nin Fevzi Çakmak’ın imar sorununu mu çözdü? Sakintepe’ye bir çivi çaktı mı?  Kral çıplak diyorum Eskişehir’de. Bugün Tepebaşı Belediyesi’nin imar olarak dönüştürdüğü hiçbir yer yoktur. Müteahittler eliyle Tepebaşı bölgesi dönüştürülmüş, belediye kılını bile kıpırdatmamış. Güneş görmeyen sokaklar, çocukların dışarı çıkamadığı alanlar ve şehir boğulmuştur. Sadece makyaj vardır. Sadece komediden ibarettir bunlar. Bunların yaptıkları mizah konusudur. Bizim vatandaşlarımıza gerçeği anlatmalıyız. Adım adım Tepebaşı’nı, Odunpazarı’nı, Büyükşehir’i alacağız” şeklinde konuştu.

“YALAN ARILARIYLA DEĞİL BAL ARILARIYLA”
Kürsüye çıkan ve kongre için gelen vatandaşları konuşmasıyla coşturan Harun Karacan, “Çoğu ülkeler ekonomik krizlerle uğraşırken, bir taraftan tüm dünyada siyasi dengeler belirgin değilken, Ortadoğu’da savaşlar sürerken, bize dost görünen ülkeler akıl tutulması yaşarken biz Türkiye’nin ekonomik krizlerle, siyasi istikrarsızlıklarla uğraştığı günleri geride bıraktı. Türkiye eski Türkiye değil artık. Türkiye’nin nereden nereye geldiğini yalan arılarıyla değil bal arılarıyla dinleyen bu kadir şinas halkımız biliyor. Eskiden vergilerin yüzde 86’sı faize giderdi. Ne zamanki liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkenin başına geldi, bugün Türkiye’de sizlerden toplanan verginin yüzde 14’ü faize gidiyor. Geriye kalan vergilerin yüzde 86’sı da Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım sayesinde şehir hastanelerine, yaşlı bakım evlerine, dağları aşıp giden tünellere, çift yolarla, Avrasya tüneline, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne, enerji yatırımlarına, sizlerin evlatlarının üniversitelerde kullanacağı yurtlara, ilkokullara gidiyor. İnşallah Eskişehir’de TEI’nin de TUSAŞ’ın da desteğiyle bu şehirde kendi uçağımızı da yapacağız. Ülkemizin büyümesine 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşmasına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine siz AK Parti’ye gönül vermiş halkımızla Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kavuşacağız. Hepimiz AK Parti neferiyiz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ


 
1000
icon
baki 13 Kasım 2017 13:42

sayın Ünlü kendinize başka iş arayın belediyelerden size iş çıkmaz.

0 0 Cevap Yaz
heykelci buba 13 Kasım 2017 01:48

Makyaj olurmu.? Kasaba görünümünde kavşaklarıyla Onuncu sınıf eşek heykelleriyle ,Dunya birincisi bir şehiriz.

2 0 Cevap Yaz
heykelci buba 13 Kasım 2017 01:48

Makyaj olurmu.? Kasaba görünümünde kavşaklarıyla Onuncu sınıf eşek heykelleriyle ,Dunya birincisi bir şehiriz.

2 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi