“Mutlu sona ulaşmak istiyoruz”

Okunma: 469
Videoyu Aç “Mutlu sona ulaşmak istiyoruz”
A
a

“Yeni sezon hem Türk futboluna hem de Eskişehirspor’a hayırlı uğurlu olsun” diyen Teknik Direktör Fuat Çapa, “İnşallah kazasız belasız bir sezon geçiririz. Sezon sonunda mutlu sona ulaşmak istiyoruz” dedi.


 
“Transfer listesi Başkan’da”
Sezonun ilk antrenmanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Fuat Çapa, burada olduğu için mutlu olduğunu belirtti. Transfer listesinin Başkan Halil Ünal’da olduğunu söyleyen Çapa, “Geldiğimizde önce gidicek ve kalacak isimler ile ilgili hazırlanan raporu gözden geçirdik. Ondan sonra da hem yönetimimizin oluşturduğu transfer listesini hem de bizim portföyümüzde yer alan isimleri bir araya getirdik. Bu liste şu an başkanımızın elinde. Bu doğrultuda başkanımız gerekli çalışmaları yapıyor” dedi.
 
“Herkesin hedefi şampiyonluk”
Ligi kısaca değerlendiren Çapa, “Şu anda ligin nasıl geçeceği ile ilgili bir şey söylemek erken. Takımların hangi transferleri gerçekleştireceği açık değil. Ama bu ligde her takım şampiyonluk için oynuyor. İki sezon bu ligde görev yaptım. Şunu görüyoruz sezon içinde 35-40’a yakın antrenör değişimi oluyorsa bu da her takımın belirlemiş olduğu bir hedef var bu hedefe yaklaşılmadığı için bu kadar çok değişim oluyor” diye konuştu.
 
“Beklentilerin farkındayız”
“Beklentilerin ne olduğunu biliyoruz” diyen Çapa, “Gereken çalışmaları yönetimimiz yapıyor. Transfer çalışmaları bittikten sonra bizim işimiz başlayacak. Ligin başlamasına 6 hafta kaldı. Yeni transferlerin ne kadar süre içinde takıma katılacağı çok önemli. Her şey olduktan sonra ilk 11’i oluşturup, takım içindeki birliktelik ve huzuru sağlayıp, oyun felsefesini belirleyip o doğrultuda çalışacağız” şeklinde konuştu.
 
“Ya Afyon ya da Bolu”
Çapa, “21 Temmuz gibi kampa gideceğiz. İki alternatifimiz var. Bunlardan biri Afyon, diğer Bolu. Eskişehir’de fiziksel ve kondisyonel olarak çalışmalar yapacağız. İl dışındaki kampta ise oyun felfesemiz üzerine çalışacağız. Altyapıdaki ve kiralıktan dönen arkadaşlarımız için bu bulunmaz bir fırsat. Şu anda oluşmuş bir kadromuz olsaydı bazı arkadaşları görme fırsatımız olmayacaktı. Bu süreci iyi değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.
 
“İki kriterimiz var”
“Transferde çok isimler yazılıyor” diyen Çapa, “Transfer imza atıldıktan sonra gerçekleşiyor. Bu sezon önemli bir sezon. Bu hedefi gerçekleştirmek için herkesin fedakarlık yapması gerekiyor. Şehirdeki herkes taşın altına elini koymalı. Tranferde iki kriterimiz var. Öncelik yetenekli olması. İkinci kriter ise maddi açıdan uyması. Elimizdeki bütçeyle en iyi oyuncuları alacağız” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi