“Negatiften pozitife”

Okunma: 366
Videoyu Aç “Negatiften pozitife”
A
a

Eskişehirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, “Bir kıvılcım yaktık. Bunu da çok net bir şekilde görüyorum. Oyuncu arkadaşlarım da bunu net bir şekilde gösteriyorlar sahada. Negatiften pozitife geçtik” dedi.

“Kararımızda yanılmadık”
Bir otelde gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen deneyimli teknik adam önemli açıklamalarda bulundu. “Eskişehir’e geldiğimiz dönemlerde çok sıkıntılı bir durumdaydık” diyerek, “Biz geldikten sonra da 3 puan silindi. İnanılmaz bir yas havası vardı saha içi ve saha dışı. Gerçekten işimiz kolay değildi. Eskişehirspor büyük bir camiadır. Bu camianın büyüklüğüne geldik ve bu kararımızda yanılmadığımızı da gördük” dedi.
 
“Sıkıntılı dönemdi”
İldiz, “Gerek mali açıdan gerek teknik açıdan gerekse de puan açısından son derece sıkıntılı bir dönemdi. Bunları el birliği ile oyuncu arkadaşlarımla konuşarak, çok çalışarak el birliği ile aşmaya çalıştık. Bu zor dönem içerisinde sizler de gerçekten sağduyulu davrandınız. Bizim çalışmamıza çok ciddi katkuda bulundu bu durum. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
“Takım ortadan bölünmüş”
Deneyimli teknik adam, “Yapmamız gereken tek şey, hiçbir şeye bakmadan sadece saha içinde çalışmak ve takımı tanımaktı. Biz de bunu yapmaya çalıştık. Bir takım düşünün ortasından bölünmüş. Ön tarafı kalmış arka tarafı gitmiş. Kiralık oyuncular ve giden oyuncular vardı. Bu takımı tekrar dengeli bir hale getirmek kolay değil” ifadelerini kullandı.
 
“Başarılıyız”
“Başarılı olduğumuzu da düşünüyorum” diyen İldiz, Toparladık ve iyi maçlar oynamaya başladık. Bu durum skorlara da yansımaya başladı. Bu arada Eskişehir seyircisi zaten dünyada meşhur. İnanılmaz desteklediler bizi. Hepsine çok teşekkür ederim” dedi.
 
“Işığı gördük”
“Tünelin ucunda ışığı görmemiz gerekiyordu” diyen deneyimli teknik adam, “Bunu gördüğümüzü o ışığı gördüğümüzü düşünüyorum. Ama tabii ki alacak daha çok yolumuz var gerçekten. Sadece nefes aldık şu ana kadar. İçinde bulunduğumuz puan durumunu biliyorsunuz. Bu hafta maç oynamadan önce bütün maçlar oynanmıştı. Tehlike hattının bir basamak üzerindeydik. Maçı kazanınca birden bire basamakları atladık. 12. sıraya kadar geldik. Ve yukarıyla puan farkımız azaldı. Hemen hemen 1 maça indi” şeklinde  konuştu.
 
“Kolay bir görev değil”
İldiz, “Saha dışı problemleri çok fazla Eskişehirspor’un. Halil Başkan ve ekibine başarılar diliyorum. Kolay bir görev almadılar. Umarım görevi en iyi şekilde yaparlar. Eskişehirspor en azından mali açıdan da nefes alır. Bu olunca biz de sahada gereğini yapmaya çalışınca işte o zaman gerçek Eskişehirspor ortaya çıkar” dedi.
 
“Bir kıvılcım yaktık”
“Bir atılım yapmaya çalıştık” diyen İldiz, “Bir kıvılcım yaktık. Bunu da çok net bir şekilde şehirde gezerken ve sizlerden bunu görüyorum. Oyuncu arkadaşlarım da bunu net bir şekilde gösteriyorlar sahada. Negatiften pozitife geçtik gibi ama alacak, kat edecek çok yolumuz var. İnşallah el birliği ile tüm Eskişehir’İn desteği ile bu zor günleri atlatırız” diye konuştu.
 
“Devam etmesi lazım”
İldiz, “Bu aralar iyi neticeler alabiliyoruz ama bunun hem saha içinde devam etmesi lazım hem de idari ve mali açıdan Eskişehirspor’un mutlak ve mutlak çözüm üretmesi lazım. Bu konuda biz işin teknik tarafına baktığımız zaman şunun sözünü verebilirim; oyuncu arkadaşlarım ve teknik kadromla beraber elimizden geleni 24 saat vermeye çalışacağız” dedi.
 
“Zor maç olacak”
Bolu maçının önemine değinen İldiz, “Kalan son 2 tane maçımız var devre için. Gerçekten son derece zorlu müsabakalar. Boluspor maçı biliyorsunuz Bolu her sene olduğu gibi yine iddialı bir takım yaptı. Çok önemli bir kadrosu var. Çok zor bir maça gidiyoruz. Geçen hafta deplasmanda kaybettiler ve biz kazandık. Bu nedenle sahalarında kaybetmek istemeyeceklerdir. Biz de bu deplasmandan iyi bir neticeyle dönmek istiyoruz. Umarım istediğimiz olur”ifadelerini kullandı.
 
“Zor günleri birlikte aşalım”
“Son iki maçı iyi bitirmek devreyi iyi kapatmak istiyoruz” diyen İldiz, “Bunlar hiç kolay değil ama başarmaya çalışacağız. Dediğim gibi sadece bir kıvılcım yakabildik. Olumlu bir adım oldu bundan sonra el birliği ile buna devam etmemiz lazım. Eskişehir’in tüm katmanlarıyla Siyasi, seçilmiş, atanmış, idari, seyirci, teknik kadro, kim varsa Eskişehir’de, Eskişehirspor’a el uzatması lazım ki bu günleri hep birlikte aşalım. Sadece bizim saha içinde mücadele etmemizle olmaz” dedi.
 
“Açık açık konuştuk”
Ankaragücü maçından sonra yaşanan kaos ortamından 10 puan toplayan Es Es’in bu birlik beraberliiği nasıl sağladığı sorusu üzerine İldiz, “Geldiğimiz günden beri kaptanımız Erkan Zengin dahil olmak üzere ciddi diyalog içerisinde olduk. Her şeyimizi açık açık konuştuk. Ne yapmamız gerektiğini konuştuk. Hakikaten zor günlerdi. Çok sıkıntılı günlerdi. Bize düşen sadece şu vardı; çalışmak. Bunu yapmaya çalıştık” şeklinde konuştu.
 
“10-12 gün Belek’teyiz”
Devre arası programı açıklayan İldiz, “Devre arası büyük bir ihtimalle Antalya’dayız. Belek’te kampa gireceğiz. Sadece günleri belli değil. Bugün yarın netleşir. Ama yaklaşık 10-12 günlük kampımız olacak. Süre kısa onu ayarlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.
 
“Yasağın kalkması %50”
Transfer yasağının kalkma ihtimali var mı Halil Başkan ile bu konuda görüşüyor musunuz? Sorusu üzerine deneyimli teknik adam, “Halil başkan 50 yüzde 50 dedi. Şu anda tabi çok önde sorunlar var biliyorsunuz. UEFA’daki sorunlar, FIFA’daki sorunlar var. Yarı yarıya gibi konuştu Halil bey. Bilemiyorum tabii işin ayrıntısını. Ama tabi öyle bir şey de olursa tabii ki çok daha farklı olur. Çok daha farklı şeyler konuşabiliriz burada” dedi.
 
“Sanırım takıma dönecek”
Alacakları ödenen Felix Michel’in tekrar takıma dönüp dönmeyeceği üzerine İldiz, “Felix sanırım geri gelecek. Felix özellikle savunmada alternatif oyuncumuzdu. Zaman zaman kullandık. Daha sonra tabi maddi problemlerden dolayı ailesi geldi ve döndüler. Şimdi parası yatırılmış. Büyük bir ihtimalle de sene sonuna kadar bizimle olur. Başka bir aksiliği yoksa” ifadelerini kullandı.
“Onlara şans veriyoruz”
Soru üzerine genç futbolcularda bahseden İldiz, “Fırsat buldukça onlara şans veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Son oynadığımız maçın skoru ile alakalı bir takım şeyler konuştuk. Dedim ya oyuna soktuğumuz çocuklarımızdan iki tanesi 21 yaş altı takımımızdan. Daha devamı da gelecek onların. Mehmet var, Bedirhan var birkaç çocuğumuz daha var ve aşağıda da bir iki çocuğumuz daha var. Onları da büyük bir ihtimalle devre arası kampımızda izlemeye alacağız. Fıratcan’ın üzerine konuşacak olursak yetenekli bir çocuğumuz, önü açık. Ama dediğim gibi daha çok genç. Henüz daha ikinci profesyonel maçı oldu. 2 tane gol attı. Her şey güzel gidiyor ama çocuğu birden bire uçurmamamız lazım” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi