“Neyi gizliyorlar”

Okunma: 232
Videoyu Aç “Neyi gizliyorlar”
A
a

CHP Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer, MEB’e, Maarif Vakfı mütevelli heyeti üyelerinin aldığı huzur hakkının saklandığını ve inatla sormalarına rağmen tuhaf cevaplarla savuşturulduğunu ifade etti. Usluer, “Kafamızda soru işaretleri bırakıyorlar. Neyi gizliyorlar” dedi.


Usluer, özel yasa ile kurulan Türkiye Maarif Vakfına atanan, AKP'li eski milletvekili, eski bakan ve bürokratlardan oluşan ve 72 yaşına kadar görev yapacak olan mütevelli heyetinin kalıcı üyelerine ödenecek maaş / huzur hakkının ne kadar olduğunu sorusuna yaklaşık 5 aydır cevap aradığını fakat Bakanlığın bu soruyu yanıtsız bıraktığını ifade etti.
Usluer, “Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Prof. Dr. Birol Akgün, Cahit Bağcı ve Selim Cerrah, Prof. Dr. Aşkın Asan, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ve Osman Nuri Kabaktepe'nin atandığı heyet resmi gazetede yayımlandı. İsimleri bile belli olan bu heyetin nasıl oluyor da huzur hakları belirlenmemiş olabilir? Bunun mantığını biri bize anlatsın! Kafamızda deli sorular, merakla bekliyoruz neymiş bu gizledikleri rakam? Bu insanların ömür boyu kırmızı pasaportu olacak, isimler ortada ama alacakları maaş belli değil öyle mi? Neyi gizliyorsunuz? İnsanın aklına ilginç sorular geliyor! ” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi