‘ÖĞRENCİYE EV’ ARTIK DAHA ZOR

Okunma: 572
Videoyu Aç ‘ÖĞRENCİYE EV’ ARTIK DAHA ZOR
A
a

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan ‘Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği’ kapsamında, konaklama alanlarının ruhsat ve izinlerinde yeni dönem başlıyor. Yönetmelikte öğrencilere kiralanacak apartman dairelerinin de ruhsata tabi tutulması dikkat çekti.

EV SAHİPLERİ DE ALACAK
Bakanlık tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre ortaokul, imam-hatip ortaokulu ve orta öğretim kurumları ile yüksek öğrenime devam eden öğrencilere barınma hizmeti sunmak amacıyla açılan ve işletilen yurt, pansiyon, apart, stüdyo dairelerin yanı sıra apartman daireleri, ruhsatsız ve izinsiz kiralanamayacak. Yönetmelik değişikliğinin ardından il milli eğitim müdürlüklerinde kontrol ekipleri oluşturulacak, öğrencilerin hangi konaklama alanlarında kaldığı üniversite tarafından bilinecek. Ruhsat almış ve öğrencilere hizmet veren mevcut yerlerin, 2019 yılına kadar yeni yönetmeliklere uyum sağlaması gerekiyor. Daha önce ruhsat ve izin almayanlar 30 Eylül'e kadar başvurabilecek.

EN ÇOK ESKİŞEHİR ETKİLENECEK
Yönetmelik değişikliğini değerlendiren Emlakçılar Odası Şube Başkanı Gazi Çelik, “Okulların açılmasına yakın bir dönemde ani gelişen bir olay. Evini kiralayacaklara illerde Milli Eğitim Müdürlerinden izin almak şartı getiriliyor. Eskişehir öğrenci kenti bundan dolayı da genelgeden en çok Eskişehir etkilenecek” dedi. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi