“Öyle bırakıp gitmek yok!”

Okunma: 577
Videoyu Aç “Öyle bırakıp gitmek yok!”
A
a

Es Es’de Teknik Direktör Sergen Yalçın takıma sabır gösterilmesi gerektiğini belirtti. Yalçın, “Önümüzü 5-6 hafta sonra daha net göreceğiz. Biz kesinlikle bu mücadelenin içinde kalacağız. Öyle bırakıp gitmek yok” dedi.

“Beklediğimiz gibi olmadı”
Önce 3-1 kaybedilen Giresunspor maçını değerlendiren Yalçın, “Sonuç beklediğimiz gibi olmadı. Erken yediğimiz goller takımın direncini ve gücünü düşürdü. Toparlamaya çalıştık, ikinci yarı daha dengeli bir oyun vardı. Kırılma anları vardı ancak olmadı, mağlup oldu. Oynadığımız 4 maç itibariyle iyi bir yerde değiliz. Bunun farkındayız. Ama yavaş yavaş fiziki anlamda yükselişe geçiyoruz. Erkan büyük bir eksiklikti. Bu hafta geliyor. Felix aramıza katıldı. Ümraniyespor maçına tam kadro çıkacağız” diye konuştu.
 
“Çok geç başladık”
“Göreve gelirken sağlıklı bir başlangıç yapamayacağımızı biliyorduk” diyen Yalçın, “Çünkü çok geç başladık. Oyunsal anlamda savunmada ciddi eksiklerimiz var. 4 maçta 9 gol yedik. Savunma sıkıntısını çözmemiz lazım. Ön tarafta sıkıntı yok. Fazla hücum oyuncumuz var, gol buluyoruz. Savunmayı oturtmamız lazım. Bu sürece hazırlıklı geldik. Ancak fazla hayalci olmamak lazım. Camia, takım ve yönetim olarak zor bir süreçten geçiyoruz” dedi.
 
“Savaşın içerisindeyiz”
Yalçın, “Bölgelerde ciddi sıkıntılar var. Savunmaya yönelik bir kadro yok. Oyuncuları maçlarda tanımaya çalışıyorum. Fiziken dirençli olup, birlikte oynamayı öğrenebilirsek daha iyi maçlar çıkartırız. Güzel günleri görmek için biraz sıkıntı yaşamamız gerekecek. Kısa süreli teknik direktörlük yapmak için buraya gelmedim. Yönetimimiz kulübün üstündeki külfeti kaldırmak için uğraşıyor. Biz saha içinde çabalıyoruz. Hep beraber bir savaşın içerisindeyiz. Ama bu savaştan galip çıkmasını bileceğiz” ifadelerini kullandı.
 
“Telaş yapmaya gerek yok”
“Sonuçların çok başarısız olduğunu düşünmüyoruz” diyen Yalçın, “Sezona geç başladık, taraftarımız cezalıydı. Takımı belli bir seviyeye çıkartıp motivasyonu sağlamak kolay değil. Çok fazla telaş yapmaya gerek yok. Eskişehirspor taraftarının biraz sabretmesi lazım. Zorlu süreci hep birlikte geçeceğiz. Zamanla her şey normale dönecektir. Pazartesi günkü müsabakaya bütün taraftarımızı takımın yanında tam destekçi olarak görmek istiyoruz. Onlar da bize katılırsa Eskişehirspor seviyeyi yükseltecektir” dedi.
 
“Başkanımız iyi niyetli”
Kulübün sırtındaki maddi sorunlara da değinen Yalçın, “Başkanımız çok iyi niyetli bir başkan. Maddi külfetten kurtulmak için her şeyi yapıyor. Güzel günler görebilmek için kulübün maddi yükten kurtulması lazım. Herkesin desteğine ihtiyacımız var. Bu sezon ilk kez seyircimizin önünde sahaya çıkacağız. Şu anda çok önümüzü göremiyoruz. Maddi yükten kurtulup ocak ayında transfer yapabilirsek çok farklı bir görüntü ortaya çıkabilir. Önce kulübü belli bir seviyeye çıkartabilirsek, buna da takım katılırsa, o birlik ve beraberlikle önümüzü göreceğiz. İlerideki günler çok daha iyi olacak. Biz mücadelenin içinde kalacağız. 3-5 maç için buraya gelmedik” diye konuştu.
  
“Bize biraz sabır lazım”
Yalçın, “20 tane birbirine yakın oyuncunun olduğu takımda rekabet daha yüksek olur. Biz bölgelere oyuncu ararken zorlanıyoruz. Kimi nerede kullanalım diye çok düşünüyoruz. Hazırlık maçı yapıp takımı da göremedik. Bize biraz sabır lazım. İleriye gittikçe her şey daha da netleşecek. Şu an önümüzü göremiyoruz. Borçlar var puan cezasının gelme ihtimali var” diye konuştu.
 
“Sis perdesi var”
“Önümüzde sis perdesi var” diyen Sergen, “O sis perdesinin açılmasını ve kalmasını bekleyeceğiz. Önümüzü 5-6 hafta sonra daha net göreceğiz. Öyle görevi bırakma gibi bir düşüncemiz yok. Uzun süreli bir proje bu. Eğer kulüp maddi anlamda bu sıkıntıyı giderirse biz bu projeyi bitirmeye niyetliyiz. Saha içinde de oyuncularımız birlik ve beraberliği sağlayacaktır. Yapmak zorundalar. Çünkü burası ciddi bir kulüp. Ciddi bir taraftar potansiyeline sahip şehir. Sadece istediğimiz biraz zaman. Bu süreci geçeceğiz. Çok güzel şeyler olacak” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi