‘Sanayi paydaşlarına sorumluluk düşüyor’

Okunma: 157
Videoyu Aç ‘Sanayi paydaşlarına sorumluluk düşüyor’
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ)’nde bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan ‘MarkademiBuluşmaları’nda kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler ve öğrenciler buluştu.

Kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler ve öğrencilerin katılımlarıyla, 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu’nun uygulanmasının birinci yılında kanunun getirdiği düzenlemelerin Türk Patent Kurumu sınai mülkiyet uzmanları tarafından değerlendirildiği ‘Markademi Buluşmaları 2018’ ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Etkinlikte ayrıca Eskişehir'in önemli markalarının temsilcileri deneyim paylaşımında bulundu. 
Etkinliğin açılışında konuşan Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Şube Başkanı Av. Dr. Barış Günaydın; bilişimin, teknolojinin, girişimciliğin ve marka olmanın önemine dikkat çekerken, geleneksel usul ve yöntemler ile yürüttüğümüz meslek ve işlerimize teknolojik bakış açısını katmak zorunda olunduğunu söyledi. Değişimin insanları mı yoksa insanların değişimi mi yöneteceğini insanların kendine sorması gerektiğini belirten Av. Dr. Barış Günaydın, tam bu noktada girişimcilik, yeni fikirler ve markalar oluşturarak öncü olmak zorunda olunduğunu kaydetti. Av. Dr. Barış Günaydın, teknolojiye hakim; marka, tasarım ve buluşları ile değer üretebilen, küresel rekabette başarılı ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye için bütün taraflara ve özellikle de Eskişehir sanayi ve ticaret paydaşlarına önemli sorumluluklar düştüğünü belirtti. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi