“Şanlı tarihinde yer ediniriz”

Videoyu Aç “Şanlı tarihinde yer ediniriz”
A
a

Eskişehirspor’un yeni teknik direktörü Yılmaz Vural, “Maddi beklentim yok. Kümede kalırsak herkesin gönlüne girmiş oluruz. Umarım bu takımın şanlı tarihinde bir yer ediniriz” dedi.

“Hedef 15 puan”
“Kalan 5 maçta hedef 15 puan” diyen Yılmaz, “Diyeceksiniz ki, ‘Hocam takım 4 maçtır kaybediyor nasıl 15 puan alacak?’ Olacak arkadaşlar. Çünkü gelmeden önce futbolcularla konuştum. Futbolda önemli olan yardımcı personel. Sahada uygulayan aktörler onlar. Bizim görevimiz onları ikna etmek. Sorunları varsa çözmek. Oyuncularımla konuştuğumda bir bezginlik, yılgınlık hissettim. Kolay değil arka arkaya kaybediyorsunuz. Eskişehirspor taraftarı takımına çok bağlı bir şekilde destekler. Ama oyuncularına artık serzenişte bulunmaya başlıyor. Bu da özgüven kaybına neden oluyor” dedi.
 
“Sana ihtiyacımız var dedi”
Eskişehirspor’a gelme nedenini anlatan Vural, “Profesyonelce değerlendirirsek olmamam gereken yerdeyim. 5 maç kalmış. Daha önce bir antrenör çalışmış olsa da bomba son olanın elinde kalıyor. Bir takıma 10 maç gidiyorsun 8 maç kaybediyorsun, 5 maç kaybediyorsun takım düşüyor ‘Yılmaz Vural düşürdü’ oluyor. Halil Ünal ile yıllara dayanan bir dostluğumuz var. Bana söylediği şu laf etkiledi beni; ‘Hocam sana ihtiyacımız var’. Biz biraz eski adamız yani duyu hala var hala arkadaşlık dostluk nedir biliriz. Koca camianın size ihtiyacı gelip bu 5 maçlık süreçte takımın ligde kalması adına yeterli puanı alıp bu sıkıntılı sezonu geride bırakmasını sağlayacağız” diye konuştu.
 
“Kazancım Eskişehir’in sevgisi olacak”
Maddi anlamda bir şey beklemediğini belirten Yılmaz, “Benim burada maddi olayın dışında en büyük kazancım Eskişehir halkının sevgisini kazanmak olacak. Bu çok güzel, ben bu duyguyla buradayım inanın bizim bu konuşmamız tabi hemen sağda solda duyuluyor ve eski başkanlar eski oyuncular federasyon yetkililerine kadar tutun herkes hocam git o takıma, Eskişehirspor bu ligde olmalı diyor. Bütün futbol camiası bu takımın bir alt lige düşmesini istemiyor.
 
“Yok olma tehlikesi…”
Eskişehirspor’u Mersin ve ordu gibi camialara benzetmek doğru mu olur bilmiyorum. Ama burada yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bir takım var ve bu takımın futbol adına yok olan bir yerde. Tesisi sahası seveni taraftarı sporcu sevgisi nasıl Sakarya, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Ankaragücü bu takımlar futbolun çok seyredeninin olduğu yerler. Takım bağlılığı olan yerler. Geleneksel takımlar. Türkiye liginde düştükleri duruma herkes netice arıyor.
 
“Oyuncularla konuştum”
Başkana dedim ki bana o zaman sen akşama kadar müsaade et bana oyuncuların telefonunu ver onlarla benim bir görüşmem lazım çünkü sonuç olarak benim Giresun’a giderken yaptığım hata da buydu oyuncularla konuşmam lazımdı konuşmadım.
 
“Para talebim olmadı”
Başkana ekonomik talebim olmadığını söyledim. O zaman sen takdir et böyle bir şey dedik. Ama inanın rakam konusu aramızda konuşulmadı. Bilmiyorum kendisi verir mi vermez mi. Çok şükür buradan alacağımız paraya ihtiyacımız yok. Ama duygusal anlamda çok önemli bir kazanç olur. Bunu başarırsak herkesin gönlüne girmiş oluruz. Bu takımın şanlı tarihinde bir yer buluruz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi