“Sonu Fidanlığa benzemesin!”

Okunma: 252
Videoyu Aç “Sonu Fidanlığa benzemesin!”
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediyesi’nden alınarak DSİ bünyesine devredilen Şehr-i Derya Parkı’nı Meclis gündemine taşıdı.


 
CHP Milletvekili Utku Çakırözer Odunpazarı Belediyesi’nden alınarak DSİ bünyesine devredilen Kanlıpınar Göleti Şehr-i Derya Parkı’nı Meclis gündemine taşıyarak,  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi. Verdiği soru önergesinde Bakanlık ve DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaları hatırlatan Çakırözer, “Odunpazarı halkı CHP’li bir belediye başkanı seçtiği için cezalandırılmak mı istenmektedir? Odunpazarı Belediyesi AKP’deyken yangın söndürme ihtiyacı yok muydu? Şehr-i Derya Parkı’nın kaderi Orman Fidanlığı’na mı benzeyecek?” diye sordu.
AKP DÖNEMİNDE BÖYLE BİR İHTİYAÇ YOK MUYDU?
Verdiği soru önergesinde, Kanlıpınar Göleti’nin ilk kez AKP’li bir Belediye Başkanı döneminde Belediyeye tahsisinin gerçekleştirildiğini hatırlatan Çakırözer, “Kanlıpınar Göleti 2010 yılında ilk defa tahsis edilirken orman yangınlarının söndürülmesi için bu gölete ihtiyaç yok muydu? Bu ihtiyaç yeni mi çıktı, yoksa 2010 yılında belediye AKP’li olduğu için önemsenmeyen ya da gündeme getirilmeyen bu ihtiyaç, şimdi Belediye CHP’ye geçtikten sonra mı gündeme geldi? Odunpazarı halkı CHP’li bir belediye başkanı seçtiği için cezalandırılmak mı istenmektedir?” dedi.
ŞEHR-İ DERYA’NIN KADERİ ORMAN FİDANLIĞI’NA BENZEMESİN?
Hazırladığı soru önergesinde, Bakanlık ve DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaları da gündeme getiren Çakırözer, “ Eğer siyasi bir maksat yok ise, tesisin Odunpazarı Belediyesi’ne tahsisi devam ederken de yangınlara müdahale için gerekli ihtiyaçlar karşılanamaz mı? Bilindiği gibi DSİ bünyesindeki Orman Fidanlığı uzun yıllardır bakımsızlık nedeniyle talan edildi, piknik masaları kaldırıldı ve şu an kaderine terk edilmiş halde yurttaşlara hizmet verememektedir. Şimdi belediyeden geri alınan Şehr-i Derya Piknik alanının da kaderi bu Orman Fidanlığı’nın kaderine mi benzeyecektir? Böyle üzücü bir sonucun yaşanmaması için ne tür önlemler almayı düşünüyorsunuz?” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi