‘Sonuna kadar destekliyoruz’

Okunma: 232
Videoyu Aç ‘Sonuna kadar destekliyoruz’
A
a

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Afrin harekatına destek vermek Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olan her kişinin görevidir, BBP olarak düşmana, düşman denilerek, yapılan her hareketin, harekatın, hamlenin sonuna kadar yanındayız” dedi.

Destici, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Suriye'nin kuzeyinde uzun bir süredir PKK'nın uzantısı YPG ve PYD'nin, CENTCOM (ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı) desteğiyle kendisine bir alan açmaya, oraya yerleşmeye ve hayalindeki bir terör devletini kurmaya çalıştığını belirtti.
 
SABRIMIZ TÜKENDİ
Türkiye'nin, uzun zamandır ABD'ye bunu kabul etmeyeceğini, bu duruma müsaade etmeyeceğini YPG, PYD'nin de aynen DEAŞ, PKK gibi terör örgütü olduğunu ısrarla söylediğini vurgulayan Destici, şöyle devam etti: “Sadece ABD'ye değil, bunu Rusya, İran ve o bölgedeki bütün koalisyon güçlerine anlattı. Fakat ne yazık ki ne ABD ne de Rusya PKK, YPG, PYD'yi desteklemeden, onu silahlandırmaktan, alan açmaktan geri durmadı. Türkiye'nin artık sabrının tükendiği noktaya gelindiğinde de Türkiye açık ve net olarak bizzat Cumhurbaşkanı tarafından müdahale edileceğini buna müsaade edilmeyeceğini ve Türkiye'nin bu hususta hiç kimsenin gücünü ve kararını sınamaması gerektiğini de çok kararlı bir şekilde ifade etti. Fakat buna rağmen ABD, YPG'ye destek olmaya devam etti.”
 
BÖLÜNMEYE İZİN VERMEYECEĞİZ
Destici, Afrin'e yönelik harekat ile birlikte bütün dünyanın Türkiye'nin ciddiyetini, kararlılığını ve gücünü gördüğüne dikkati çekti.Destici, Türkiye'nin daha önceden Suriye'deki etnik ve mezhebi temelli bir bölünmeye asla ve kata müsaade etmeyeceğini çok güçlü şekilde dile getirdiğini aktardı.Türkiye'nin, CENTCOM-PKK iş birliğinde güneyinde bir terör devleti kurulmasına asla ve kata müsaade edemeyeceğine işaret eden Desteci, şu görüşlere yer verdi:“Bu tehdidi ve tehlikeyi ortadan kaldırma adına dün başlayan bugün kara harekatıyla devam eden Afrin harekatına destek vermek Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olan her kişinin görevidir, BBP olarak düşmana, düşman denilerek, yapılan her hareketin, harekatın, hamlenin sonuna kadar yanındayız. Bu sadece bizim değil, her Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşının da boynunun borcudur.”
 
İTTİFAKIN İÇİNDEYİZ
Destici, bir gazetecinin ‘seçim ittifakına’ yönelik soruna ise şu yanıtı verdi: “Önümüzdeki seçimlerle ilgili milli ve yerli olanların, milliyetçilerin ve maneviyatçıların, daha da açık ifadeyle AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında başlayan ittifak görüşmelerinin yanında, içinde olduğumuzu ve sonuna kadar da bu ittifakın yanında duracağımızı, BBP'nin bu ittifakın içinde yer alacağını ifade ettik. BBP, bu ittifak çalışmalarının yanında, içindedir.” AA
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi