‘TEPEBAŞI ÇOK ŞANSLI’

Okunma: 142
Videoyu Aç ‘TEPEBAŞI ÇOK ŞANSLI’
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı Tunalı Mahallesindeki Cahide Aydıntürk Fevziye Demiray Belde Evi gerçekleşti. Toplantıya katılan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Tepebaşı halkının çok şanslı olduğunu söyledi.

Etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Tunalı Mahalle Muhtarı İbrahim Baki ve çok sayıda Belde Evi kursiyeri katıldı.
‘YÜZÜMÜZÜ GÜNEŞE DÖNDÜK’
Tepebaşı Belediyesi’nin temiz enerji politikası hakkında da konuşan Başkan Ataç, “Tepebaşı Belediyesi yüzünü güneşe döndü. Yaptığımız bütün projelerde artık güneş enerjisi kullanılıyor. Belediye binamızın çatısında 400 tane güneş panelimiz var. Bunu da hibe ile yaptık, güneşten yararlanarak elektrik üretiyoruz. Tepebaşı Belediyesi, Türkiye’de temiz enerji konusunda lider belediyedir. Şimdi kömürlü termik santral yapacaklar. Diyoruz ki, bunu yapmayın Allah güneş vermiş. Bu parayla gelin güneş enerjisi tesisi yapın da bu kadar insanı zehirlemeyin” ifadelerini kullandı.
‘KADIN DOSTU BAŞKAN’
Başkan Ataç’ın ardından söz alan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ise sözlerine, “Tepebaşı halkı gerçekten çok şanslı” diyerek başladı. Uyar, “Gerçekten kadın dostu bir başkanınız var. Belde Evleri’nde hem öğreniyor hem de arkadaşlıklar edinip sosyalleşiyorsunuz. Bu faaliyetleri görmek için özellikle Eskişehir’e geldim” diye konuştu. Sibel Uyar ayrıca kömürlü termik santral konusu hakkında da, “Enerji üretebileceğimiz başka kaynaklar var. Rüzgar var, güneş var… Bütün bunlar kullanılabilir kaynaklar, neden biz kötü bir hava solumak zorunda kalalım? Lütfen kentinize sahip çıkın” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi